Sankt Petersburg: Zmiana popularnej restauracji, z niekoszernej na “całkowicie koszerną”

Aktualizacja: 2009-07-27 1:33 pm

Żydowska ortodoksyjna sekta Chabad-Lubavitch oznajmiła o  otwarciu w Sankt Petersburgu nowej, całkowicie koszernej restauracji.

Przy udziale “biznesmena” Abrama Israelashvili oraz “inwestora” Mikhaila Mirilashvili, popularna w mieście restauracja “7:40”, zamieniona została z niekoszernej na “całkowicie, ściśle koszerną”. Jak się okazuje decydował nie czynnik ekonomiczny lecz religijno-ideologiczny. Wyraził to Israelashvili mówiąc, iż “Naszym celem nie jest zarabianie wielkich pieniędzy, lecz udostępnienie koszernych potraw wszystkim Żydom w Sankt Petersburgu”.

Restauracja chlubi się koszernym certyfikatem wydanym przez rezydującego w mieście rabina i zarazem przedstawiciela Chabadu, rabina Menachem Mendel Pewzner.

Israelashvili tłumaczy, że podczas 17-dniowego remontu lokalu i przejściu na kuchnię koszerną “wyczyścilismy każdy centymetr kwadratowy restauracji i ‘wypaliliśmy palnikiem’ nasze metalowe naczynia”. Wymieniono też naczynia i kuchenki.

Koszerna restauracja jest obecnie nieczynna w czasie piątkowo-sobotniego szabasu.

Sponsorujący inwestycję Mikhail Mirilashvili przyznaje, że otworzenie nie przynoszącej zysku restauracji “jest misją” w celu udzielenia pomocy lokalnej społeczności żydowskiej w przyjęciu praktyk żydowskich.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Chabad-Lubavitch
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11768 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]