USA: Aresztowanie dwóch członków znanej ortodoksyjnej rodziny żydowskiej Chabad-Lubavitch-Rubashkin

Aktualizacja: 2007-10-6 12:00 am

Moshe i Shlomo Rubashkin, członkowie wpływowej rodziny żydowskiej Chabad-Lubavitch Rubashkin, zostali aresztowani pod zarzutami nieprawidłowego prowadzenia swojej firmy.
Prokurator Generalny Filadelfii postawił Moshe Rubashkinowi zarzut prowadzenia przez niego fabryky tekstylnej w Allentown w stanie Pennsylvania poważnie zatruwającej środowisko. Zarzut postawiono też synowi Moshe Rubashkina – Shlomo Rubashkinowi, oskarżając go o utrudnianie śledztwa i wprowadzanie w błąd inspektorów badających pożar w fabryce.

Moshe Rubashkin jest jednym z przywódców ortodoksyjnej sekty żydowskiej Chabad z siedzibą w Crown Heights na Brooklynie, a także przewodniczącym dzielnicowej rady żydowskiej. Moshe Rubashkin odbył już wcześniej karę 15 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa finansowe w zamkniętej już fabryce Montex, specjalizującej się w wybielaniu tekstyliów.

Rodzina Rubashkin jest właścielem AgriProcess, największej w Stanach Zjednoczonych koszernej firmy rzeźniczej.

Ojcu i synowi Rubashkinom grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu i grzywna w wysokości 250 tysięcy dolarów.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1245 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]