San Francisco zapłaci 1,6 miliona dolarów za dyskryminacje białych policjantów

Aktualizacja: 2008-02-29 9:14 am

Miasto San Francisco zapłaci 12 policjantom 1,6 miliona dolarów odszkodowania za odmówienie im promocji kierując się kryteriami rasowymi. Biali policjanci stali się ofiarami coraz częstszego w Stanach Zjednoczonych procederu tzw. odwrotnej dyskryminacji rasowej, kiedy to w ramach poprawności politycznej promuje się kandydatów należących do tzw. mniejszości rasowej (najczęściej czarnych, rzadziej latynosów), a odrzuca lepiej wykwalifikowanych białych kandydatów.

Nałożoną przez sąd dwa lata temu karę zaaprobowała we wtorek, 26 lutego br. rada miasta San Francisco. Każdy z policjantów otrzyma od 50- do 100-tysięcy dolarów, a jeden z nich – nie promowany od lat, z 23-letnim stażem – otrzyma 200 tysięcy dolarów. Pomimo decyzji sądu i zastosowania się do wyroku, rada miasta orzekła, że “rasa nie stanowiła kryterium w promocjach i nie przyznajemy się do winy.”

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1747 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]