Aktualizacja strony została wstrzymana

Meksyk: Pomimo paniki i odwołania Mszy św., żydowskie centra pozostają otwarte, organizują wycieczki

Biskup stolicy Meksyku, kard. Norberto Rivera Carrera podjął decyzję zawieszającą publiczne odprawianie Mszy św. ze względu na „zagrożenie epidemią świńskiej grypy”. Jednocześnie, portal internetowy chasydzkiej sekty żydowskiej Chabad podaje, że „W czasie gdy […] rząd zaleca ludziom aby zmniejszyli spotykanie się ze sobą […] my, jak do tej pory, nie odwołaliśmy żadnej z prowadzonych przez nas klas, a nasze domy [tak nazywane są centra Chabadu] są cały czas otwarte.” […] Nasze domy [w Cancun i Cabo] pozostają nadal otwarte.”

„Jakkolwiek turyści zaczynają odwoływać swoje wyjazdy wakacyjne, atrakcje turystyczne są dalej oferowane i dostępne w centrum Chabad w Cancun. Wielka, 180-milowa  wyprawa organizowana jest w środę do Merida, gdzie rabin Mendel Druk przygotował klasy i program dla dzieci. Planowane są wyprawy do dżungli i wielkie ognisko.”

Opracowanie: Bibula Information Services – www.bibula.com – na podstawie Lubavitch

KOMENTARZ BIBUŁY: Doprawdy zastanawiające: biskupi sądzą, że „zagrożenie epidemią świńskiej grypy” jest tak wielkie iż należy zawiesić odprawianie Mszy św., a jednocześnie społeczność żydowska – zwykle tak bardzo dbająca o każdą żydowską duszyczkę – śmieje się niemal wprost z zaleceń rządowych organizując dla turystów oraz dla żydowskich dzieci wycieczki plenerowe. Czy należy to rozumieć jako nadgorliwość biskupów – zbytnio ulegających socjotechnicznym manipulacjom – a jednocześnia jako umiejętność właściwego odczytywania tychże przekazów medialnych przez rabinów? Wszystko na to wskazuje, że ktoś umie czytać pomiędzy wierszami wiadomości medialnych i zna się na manipulacjach nastrojami społeczeństw.


ZOB. RÓWNIEŻ:
Skip to content