Aktualizacja strony została wstrzymana

Antykatolicka ofensywa pod przykrywką ochrony zdrowia: W Meksyku zakazano odprawiania Mszy świętych

Jak donosi serwis wiara.pl

– W stolicy Meksyku zawieszono 26 kwietnia publiczne odprawianie Mszy św. Ze względu na zagrożenie epidemią świńskiej grpy. Kard. Norberto Rivera Carrera podjął tę decyzję po konsultacjach z tamtejszym ministerstwem zdrowia. Meksyk stara się zapobiec wybuchowi epidemii. Jak podaje agencja Associated Press już ponad tysiąc Meksykanów zaraziło się świńską grypą. Liczbę ofiar śmiertelnych szacuje się na ponad 80. W piątek zamknięte zostały wszystkie szkoły i wyższe uczelnie w blisko 20-milionowej stołecznej aglomeracji. py stołeczny metropolita polecił nie sprawować Eucharystii aż do wydania kolejnych rozporządzeń – donosi Radio Watykańskie. Wierni mają wypełnić niedzielny obowiązek słuchając Mszy przez radio

Kościół początkowo nie zamierzał odwoływać niedzielnych Mszy św. Zalecano jedynie ich skrócenie, podawanie komunii na rękę i rezygnację ze znaku pokoju. Decyzja o zawieszeniu liturgii została podjęta dopiero wczoraj wieczorem po konsultacjach z rządem. Kard. Rivera Carrera wezwał przy tym wszystkich Meksykanów, do żarliwej modlitwy w intencji ojczyzny.

Módlmy się za Kościół w Meksyku. I za Jego… (tak, wiem, że ten wyraz tu zdecydowanie nie pasuje, ale muszę go napisać) …pasterzy. Pomijając już taki „szczegół” iż szeregowy biskup nie ma prawa określania warunków spełniania obowiązku niedzielnego, co najwyżej może wiernych od niego dyspensować, pomijając idiotyczny zakaz odprawiania przez kapłanów Mszy świętych (w starych, dobrych czasach, w przypadkach zagrożenia, odprawiano w takich przypadkach Msze święte jak najczęściej, aby przebłagać gniew Boży) przypomnijmy, że Jego Eminencja, to ta sama Eminencja, która niedawno gościła z najwyższymi honorami w swojej katedrze i „modliła się” „wspólnie” z „jego świątobliwością” Dzietsynem Dziambelem Ngalangem Losangem Jesziem Tenzinem Gjatso (Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości – pseudonim estradowy: dalajlama).

Kyrie Eleison!


Za: Kronika Novus Ordo
„W Meksyku zakazano odprawiania Mszy świętych !!!”


KOMENTARZ BIBUŁY: Gdy kilka lat temu media prowadziły kampanię socjotechniczną w czasie „epidemii choroby szalonych krów”, podobie postąpili biskupi kanadyjscy, którzy wpisując się w panikę i chcąc ukazać się ze strony jakże dbających o zdrowie społeczeństwa, zapowiedzieli, że jeśli władze wydadzą decyzję o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa, to zawieszą odprawianie Mszy świętych. Skończyło się na szczęście na zapowiedziach, bo choroba jak szybko przyszła, tak i poszła. Ciekawe jak daleko w świat pójdzie przykład biskupów meksykańskich, wszak wszyscy jesteśmy „zagrożeni”. W tej chwili dowiadujemy się, że „choroba szybko rozprzestrzenia się i zagrożona jest Kanada, a w Stanach Zjednoczonych, stan Ohio oraz Nowy Jork”. Zamkną wszystkie kościoły? Może to lepsza metoda niż jakobiński czy bolszewicki terror z podpalaniem kościołów i mordowaniem księży – efekt ten sam, lecz przy takiej robocie białe rękawiczki nie zabrudzą się.

Istnieje również inna strona tego zjawiska określanego mianem „epidemii świńskiej grypy”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż szczepy wirusa posiadają fragmenty genetyczne pochodzące jednocześnie z czterech grup wirusowych: wirusa ludzkiej grypu, ptasiej grypy z Północnej Ameryki, świńskiej grypy z Europy i świńskiej grypy z Azji. Tego typu niezwykła i w praktyce trudna do zaistnienia kombinacja, stwarza bardzo realne pytanie: czy przypadkiem nie mamy tutaj do czynienia z laboratoryjnym wytworem wirusa. Warto również dodać, że po raz ostatni zaobserwowano wybuch epidemii świńskiej grypy w 1976 roku, a miało to miejsce… w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Dix w stanie New Jersey.


Skip to content