Aktualizacja strony została wstrzymana

Premier Kanady: będziemy „walczyli z antysemityzmem”

Premier Kanady, Stephen Harper podczas przyjęcia reprezentacji żydowskiej organizacji Chabad-Lubavitch oświadczył, że Kanada będzie „obrońcą wolności religijnej żydów” i będzie „walczyła z antysemityzmem”.

-Kanada pozostanie nieugiętym obrońcą żydowskiej wolności religijnej, stanowczym przeciwnikiem antysemityzmu w jakiejkolwiek jego formie oraz będzie wiernie wspierać bezpieczeństwa demokratycznego państwa Izrael. – powiedział premier Kanady podczas ceremonii w pałacu Parliament Hill, w której uczestniczył między innymi minister ds Obywatelstwa, Imigracji i Wielokulturowości (sic!), Jason Keeney.

-Antysemityzm jest groźnym złem, które musi być ukazywane, z którym należy się zmierzać  i które musi być odrzucone, kiedykolwiek i gdziekolwiek pojawi się. Nauczyliśmy się z historii, że to zło, podgrzewane przez kłamstwa i paranoję, jest tak wielkie – co widzieliśmy w Mumbai – że w rezultacie jest to zagrożenie dla nas wszystkich. – dodał premier.

– Gdy chodzi o przeciwstawienie się nienawiści i nietolerancji, nikt nie był tak wytrwały, nikt nie był tak zdecydowany, jak naród żydowski. – podsumował premier Kanady.

Chasydzka sekta Chabad-Lubavitch jest jedną z najbardziej głośnych i widocznych medialnie grup żydowskich, która kontynuuje „dzieło misyjne” judaizując społeczeństwa całego świata. W ramach tych „misji”, przedstawiciele sekty Lubawiczerów corocznie zapalają menory w najważniejszych i widocznych miejscach na kuli ziemskiej: na wieżowcach, uczęszczanych placach, na dźwigach, mostach, w sklepach, centrach kulturalnych, lecz nade wszystko w pałacach prezydenckich i parlamentach. W Polsce prezydent Lech Kaczyński w zeszłym roku, po raz drugi w historii Polski,  zapalił świece Menory w Pałacu Prezydenckim. Tę formę judaizacji polskiego społeczeństwa zapoczątkował ówczesny marszałek Sejmu, Marek Jurek (nb. określający się jako katolik-tradycjonalista). W pierwszej uroczystości zapalenia świec Menory w grudniu 2007 roku, uczestniczył obok prezydenta Kaczyńskiego, metropolita warszawski, arcybiskup Nycz, sprzeniewierzając się tym samym wartościom wiary katolickiej.

Pod pojęcie tzw. antysemityzmu, współczesne siły polityczne próbują wprowadzić jakąkolwiek krytykę, czy to pojedynczego Żyda, czy grup żydowskich czy też państwa Izrael.  Odstępując od klasycznej definicji antysemityzmu, usiłuje się narzucić nowe, poszerzone znaczenie mające występować jako zbitka myślowa obejmująca brak (tzw.) tolerancji, „negacjonizm holokaustu”, niechęć do wielokulturowości, itp. Jedyną konsekwencją tej niezwykle niebezpiecznej aberracji jest wyeliminowanie ze społeczeństw wartości chrześcijańskich.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Lubavitch.com


ZOB. RÓWNIEŻ:Skip to content