Nalot FBI na główną siedzibę żydowskiej organizacji Chabad; Terroryści opanowali oddział Chabad w Mumbai

Aktualizacja: 2008-11-27 10:49 am

W czwartek rano, 27 listopada br., agenci Federalnego Biura Śledczego (FBI) wtargnęli do głównej siedziby żydowskiej organizacji Chabad-Lubavitch w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, okazując nakaz rewizji – informuje jednozdaniowy komunikat jednej z agencji informacyjnych (COL), niestety nie podjęty przez ogólnoświatowe serwisy informacyjne i dostępny jedynie po hebrajsku.

Opinii publicznej nie są do tej pory znane motywy działania służb FBI, chociaż najście agentów w Święto Dziękczynienia, jedno z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych, w którym wszystkie urzędy federalne i stanowe są zamknięte, świadczyć może o wielkiej wadze prowadzonego śledztwa.

Trudno jest wyciągać pochopne wnioski i łączyć ze sobą różne i z pozoru odległe wydarzenia, ale rzucają się w oczy dwa zdarzenia: wczorajsze zamachy terrorystyczne w Indiach, w których – według izraelskiej agencji informacyjnej YnetNews -“Terroryści zawładnęli biurami organizacji Chabad i sześciu Izraelitów z żydowskiego centrum w Mumbai wzięto jako zakładników”, a nalotem zaraz następnego ranka, agentów FBI na siedzibę tej samej organizacji, czyli ekstremistycznej żydowskiej organizacji Chabad-Lubavitch. Wykluczyć jednak należy opinię, iż chodzi np. o zabezpieczenie nowojorskich biur żydowskiej organizacji w związku z terrorystycznym zagrożeniem, gdyż przecież agenci FBI okazali nakaz rewizji, świadczący nie o chęci udzielenia ochrony, lecz o prowadzonym śledztwie.

Przypomnijmy, że organizacja żydowskich ekstremistów Chabad-Lubavitch, to ta sama, która jeżdżąc po świecie “edukuje społeczeństwa”, np. zapalając w miejscach publicznych menory. W zeszłym roku, po raz pierwszy w historii Polski, prezydent RP Lech Kaczyński wraz z arcybiskupem Nyczem oraz przedstawicielem Chabad-Lubavitch, zapalali menorę w Pałacu Prezydenckim.ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3575 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]