Japonia: żydowscy studenci Yeshiwy przyłapani na przemycie “dużej ilości” narkotyków

Aktualizacja: 2008-09-1 12:10 pm

Trzech młodych chasydzkich uczniów Yeshivy cały czas przebywa w areszcie w Japonii pod zarzutem przemytu “niespotykanie dużej ilości narkotyków” – dowiadujemy się z izraelskiej prasy, która wspomina o tym fakcie jedynie w konteście napisania przez jednego z uwięzionych listu przepełnionego “bogobojnymi” cytatami z Talmudu i duchowych przywódców żydowskich.

List 20-letniego Yaakov Yosef Greenwald ben Reizel (syn Reizela), który przebywa w japońskim areszcie od kilku miesięcy oczekując wraz z dwoma swymi kolegami – Yoel Zev ben Mirel Risa Chava i Yosef ben Ita Rivka – rozprawy sądowej, zaadresowany jest do “Moich braci z Domu Izraela”.

Adwokat jednego z uwięzionych, Mordechai Tzibin tłumaczy, iż cały incydent z przyjęciem przez młodzieńców paczki z narkotykami wygląda na “zastawioną przez Heredi pułakę”. Można z tego wnioskować, że sekta ultraortodoksyjnych Żydów zwanych Haredi, nawet w oczach innych ortodoksyjnych Żydów specjalizuje się w przemycaniu narkotyków, co – jak stwierdzają inne policyjne statystyki – niedaleko odbiega od prawdy.

Rozprawa rozpocznie się za około miesiąc i może skończyć się wieloletnimi wyrokami więzienia. Japońskie służby śledcze nie dają wiary zapewnieniom adwokatów twierdzącym, iż studenci Yeshiwy nie wiedzieli, że przewożą narkotyki ukryte w starych książkach.

Więzienia japońskie znane są z niezwykle trudnych warunków bytowych. Adwokaci martwią się, iż “bogobojni chłopcy” będą pozbawieni m.in. koszernej żywności.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2448 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]