Aktualizacja strony została wstrzymana

Woleli usunąć całą oprawę świąteczną wraz z Menorą, niż dodać żłobek

Władze miasteczka Briarcliff Manor w stanie Nowy Jork zdecydowały się na usunięcie z miejsca publicznego całej oprawy świąteczej, wraz z 9-stopową Menorą. Wolały usunąć wszystko niż dodać żłobek, którego postawienia domagali się prawnicy chrześcijańskiej organizacji Alliance Defense Fund -ADF. Organizacja uzyskała tymczasowe zezwolenie z sądu na wystawienie żłobka, po tym jak zarząd miasteczka Briarcliff Manor Village’s Board of Trustees odmówił wydania zezwolenia na jego ustawienie. Rozzłoszczone decyzją sądu władze miasteczka w miejsce usuniętych symboli umieściły napis krytykujący decyzję federalnego sędziego William C. Conner, który nałożył obowiązek albo usunięcia Menory albo zezwolenie na ustawienie żłobka obok dotychczasowych eksponatów. Władze, jak widać wybrały trzecią drogę, usuwając wszystko i ustawiły napis: „Miasto nasze ustawiło Menorę i choinkę w duchu wlączenia wszystkich. W związku z decyzją federalnego sądu, wszystkie eksponaty zostały usunięte. Nie zgadzamy się z decyzją sądu.” Po skargach mieszkańców, napis usunięto.


KOMENTARZ BIBUŁY: Oto jak wygląda w praktyce „tolerancja” wrogów chrześcijaństwa. Po pierwsze, próbują zrównać status religijnego symbolu Menory z jedynie tradycyjnym acz nie-religijnym symbolem świąt Bożego Narodzenia – choinką. Czyniąc to z pełną świadomością, usuwają rzeczywiste religijne symbole świąt Narodzenia Pana. Po drugie, gdy już zmuszeni są postawić niewinny żłobek – wolą pozbyć się całej oprawy świątecznej. Przemawia przez to czysta nienawiść do największego wydarzenia w historii ludzkości – narodzenia Chrystusa.

A poza tym, oto do czego doszło: organizacja musi uzyskać zezwolenie z sądu na wystawienie żłobka. Do czego to doszło, by na pokazanie wizerunku Chrystusa w żłobku trzeba było decyzji sądu w państwie chlubiącym się wolnością słowa, i w którym mieszka 90% chrześcijan! Oto do czego doprowadza judaizacja (wystawianie Menory i nienawiść do symboli chrześcijańskich) i laicyzacja (nienawiść do jakichkolwiek symboli religijnych) społeczeństwa.


Skip to content