Aktualizacja strony została wstrzymana

Kartki wysyłane przez Biały Dom nie wspominają Świąt Bożego Narodzenia

Biały Dom rozesłał kartki świąteczne, na których zabrakło życzeń z okazji Bożego Narodzenia.
Jak co roku, Biały Dom wysłał kartki świąteczne, tym razem życząc prawie półtora milionowej rzeszy subskrybentów szczęśliwego Holiday Season, czyli „Sezonu Świątecznego”.

Kartki pozbawione akcentów czy jakiejkolwiej wzmianki o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, wpisują się w panującą tendencję stopniowego niszczenia tradycji Bożonarodzeniowych. Przeciwko uleganiu tym tendencjom zaprotestowali m.in. William Donohue, prezes wpływowej Ligii Katolickiej (Catholic League), oraz przedstawiciele (tzw.) kościołów protestanckich. Dzieje się to mimo tego, że Święta Bożego Narodzenia obchodzi 96% obywateli USA.

Tradycja kartek bożonarodzeniowych wysyłanych przez Prezydenta datuje się od 1933 roku, a ostatnie życzenia wspominające o Świetach Bożego Narodzenia wysłane zostały przez Prezydenta George H. W. Busha w 1992 roku. Pierwszym prezydentem, który w zmienił słowa życzeń z Merry Christmas na Holiday Season
był Jimmy Carter. Ronald Reagan tylko przez pierwsze dwa lata życzył Joyous Christmas, by skapitulować przed antychrzescijańskimi siłami.

Prezydent Clinton przez całe osiem lat swoich kadencji używał kartek nie wspominających o Bożym Narodzeniu.

Skip to content