Wybory w USA: Czterokrotna nadreprezentacja Żydów w Kongresie

Aktualizacja: 2006-11-8 12:00 am

Wstępne wyniki zakończonych wczoraj, 7 października [2006] wyborów w Stanach Zjednoczonych wskazują na wyraźne umocnienie się pozycji Żydów w federalnych, stanowych i lokalnych ciałach reprezentacyjnych. W Senacie będzie zasiadało teraz 13 Żydów, co stanowi największą w historii Stanów Zjednoczonych reprezentację tej grupy. W Izbie Reprezentantów Kongresu liczba Żydów zwiększyła się z 26 do co najmniej 30 (oficjane wyniki nie są jeszcze znane).

KOMENTARZ BIBUŁY: Informacyjne agencje izraelskie stosują określenia używając najczęściej słowa “Żyd”, i takie też określenia zostały użyte w informacji powyżej. Należy zwrócić uwagę, że izraelskie agencje nie stosują określeń typu: “osoba z korzeniami żydowskimi” czy “Amerykanin żydowskiego pochodzenia”, lecz używają jednoznacznego określenia: “Żyd”. To po pierwsze.

Po drugie, w Izbie Reprezentantów zasiada 435 parlamentarzystów, a więc trzydziestu żydowskich przedstawicieli stanowi prawie 7% całkowitej ich liczby. Przy populacji Żydów w Stanach Zjednoczonych na poziomie 2%, mamy do czynienia z grubo ponad trzykrotną nadreprezentacją tej grupy. W Senacie wskaźnik ten jest jeszcze bardziej wyraźny: na stu senatorów, w tym trzynastu Żydów, nadreprezentacja wynosi 6 i pół raza. Ogólem, w Kongresie będzie zasiadało co najmniej 43 zadeklarowanych Żydów, co stanowi przeszło osiem procent, czyli czterokrotną nadreprezentację tej grupy ludnościowej w Stanach Zjednoczonych. Do tej wyraźnej nadreprezentacji należy dołożyć całą rzeszę proizraelskich i prosyjonistycznych “chrześcijan” i dostaniemy obrazek ilustrujący kierunek polityki Stanów Zjednoczonych. Oczywiście proste wskazywanie na istnienie tych niepodważalnych faktów i wnioskowanie, że mamy do czynienia z oficjalnie działającym w Kongresie proizraelskim lobby, nazywane jest “antysemityzmem”.

Można również dyskutować jak to się dzieje, że grupa ta uzyskuje tak wyraźną nadreprezentację, ale mówienie o stosowanej przez media inżynierii społecznej, o manipulacji, o wsparciu finansowym oraz o fakcie kontrolowania większości mediów przez przedstawicieli tej grupy, też oczywiście jest nazywane “antysemityzmem”…

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=712 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]