Aktualizacja strony została wstrzymana

„Tropiciel antysemityzmu” mianowany nowym dyrektorem Radia Wolna Europa

Jeffrey Gedmin, amerykański politolog został mianowany nowym dyrektorem Radia Wolna Europa Radio Free Europe/Radio Liberty z siedzibą w pradze czeskiej.
Do tej pory dr Jeffrey Gedmin był dyrektorem neokonserwatywnej organizacji The New Atlantic Initiative – NAI, należącej do wpływowej The American Enterprise Institute for Public Policy Research (AEI).

Gedmin, jakkolwiek nie będący Żydem [co chętnie zauważają agencje izraelskie, gdyż działanie w charakterze proxy jest zawsze mile widziane – przyp. BIBUŁA] – znany jest z zaangażowania się w tzw. monitorowanie antysemityzmu i antyizraelskiej aktywności w Europie.

Wielokrotnie wyróżnił się stronniczością i proizraelską działalnością. Na przykład w wywiadzie z 2004 roku powiedział, że antyizraelskie nastawienie w Europie wynika z jej korzeni antysemickich. „Za każdym razem gdy jakiś europejski redaktor, intelektualista czy polityk wskazuje na Palestyńczyków jako ofiary, a Izraelczyków jako agresorów, wychodzi z tych Europejczyków ich przeszłość […] W ich dyskryminującym nastawieniu w stosunku do Izraela, patologiczno-psychologiczne elementy dominują nad ideologicznymi.”

Jeffrey Gedmin zastąpi od marca br. dotychczasowego dyrektora Radia Wolna Europa, Tom Dine, który przed objęciem ten funkcji był dyrektorem pro-izraelskiej, syjonistycznej organizacji lobbystycznej w Stanach Zjednoczonych American Israel Public Affairs Committee, a który został teraz dyrektorem jednej z żydowskich organizacji w San Francisco.

.