“Tropiciel antysemityzmu” mianowany nowym dyrektorem Radia Wolna Europa

Aktualizacja: 2007-02-5 12:00 am

Jeffrey Gedmin, amerykański politolog został mianowany nowym dyrektorem Radia Wolna Europa Radio Free Europe/Radio Liberty z siedzibą w pradze czeskiej.
Do tej pory dr Jeffrey Gedmin był dyrektorem neokonserwatywnej organizacji The New Atlantic Initiative – NAI, należącej do wpływowej The American Enterprise Institute for Public Policy Research (AEI).

Gedmin, jakkolwiek nie będący Żydem [co chętnie zauważają agencje izraelskie, gdyż działanie w charakterze proxy jest zawsze mile widziane – przyp. BIBUŁA] – znany jest z zaangażowania się w tzw. monitorowanie antysemityzmu i antyizraelskiej aktywności w Europie.

Wielokrotnie wyróżnił się stronniczością i proizraelską działalnością. Na przykład w wywiadzie z 2004 roku powiedział, że antyizraelskie nastawienie w Europie wynika z jej korzeni antysemickich. “Za każdym razem gdy jakiś europejski redaktor, intelektualista czy polityk wskazuje na Palestyńczyków jako ofiary, a Izraelczyków jako agresorów, wychodzi z tych Europejczyków ich przeszłość […] W ich dyskryminującym nastawieniu w stosunku do Izraela, patologiczno-psychologiczne elementy dominują nad ideologicznymi.”

Jeffrey Gedmin zastąpi od marca br. dotychczasowego dyrektora Radia Wolna Europa, Tom Dine, który przed objęciem ten funkcji był dyrektorem pro-izraelskiej, syjonistycznej organizacji lobbystycznej w Stanach Zjednoczonych American Israel Public Affairs Committee, a który został teraz dyrektorem jednej z żydowskich organizacji w San Francisco.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=890 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]