Amerykański Komitet Żydowski cenzuruje encyklopedię

Aktualizacja: 2018-02-1 10:15 pm

Przypominamy informację sprzed 10 lat, pokazującą “wolność słowa” w wydaniu żydowskim…

Dodano: 2008-10-14 3:15 pm

Amerykański Komitet Żydowski zażądał od znanego wydawnictwa Macmillan wycofania z najnowszej “Encyklopedii rasy i rasizmu” hasła “Syjonizm”.

David Harris, dyrektor The American Jewish Committee napisał w liście do Franka Menchaca, wice-prezydenta wydawnictwa Gale [wlaściciela wydawnictwa Macmillan], że “Jest niezrozumiałe, iż tak ceniony wydawca dołączył do encyklopedii o rasizmie [hasło] Syjonizm, [czyli] narodowy ruch Żydów. […] Źadna inna forma nacjonalizmu nie jest uwzględniona w tej trzy-tomowej encyklopedii. Wydawca Gale daje amunicję szkołom i środowiskom akademickim do napaści na Izrael.”

Amerykański Komitet Żydowski kwestionuje opublikowanie hasła “Syjonizm” w The Encyclopedia of Race and Racism, ale również wskazuje na “wiele faktycznych i historycznych nieprawidłowości”. Według Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, Noel Ignatiev, autor hasła “nie posiada studiów żydowskich lub dotyczących Bliskiego Wschodu, a jego poprzednie prace pokazują uprzedzenie do Żydów i Izraela. […] Ponadto, hasło nieprawidłowo przedstawia Syjonizm jako “ideologię rasową”, a także uwypukla starą plotkę o syjonistyczno-nazistowskiej “kolaboracji”.”

David Harris – uważający prawdopodobnie, iż o syjonizmie, Izraelu i Żydach mogą pisać tylko Żydzi, i to najlepiej ci współpracujący z syjonistycznymi organizacjami typu Amerykański Komitet Żydowski czy Światowy Kongres Żydów, a jeśli zabiera się do tego ktoś inny, to musi być to tekst czołobitny – twierdzi dalej: “Pomimo tego, iż hasło jest przedstawiane czytelnikom jako niezależne i bezstronne spojrzenie na Syjonizm, jest ono w rezultacie przepełnione poważnymi błędami i celowymi zniekształceniami. […] To co jest reklamowane jako praca naukowa, jest w rezultacie propagandą, a jest to karygodne.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2594 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]