Aktualizacja strony została wstrzymana

UK: Brytyjski dyplomata aresztowany za używanie „antysemickich i antyizraelskich” określeń

Wysokiej rangi brytyjski dyplomata został aresztowany za rzekome używanie „antysemickich” określeń. – podaje dziennik Daily Mail.

47-letni Rowan Laxton, pracownik Foreign Office i ekspert do spraw stosunków na Bliskim Wschodzie został aresztowany po tym, jak podczas oglądania programu telewizyjnego wykonując ćwiczenia na siłowni, miał w sposób obraźliwy wypowiedzieć się o Żydach i żołnierzach izraelskich. Zdumieni pracownicy i inne osoby ćwiczące usłyszały rzekomo słowa „Kurew**y Izraelici, kurew**y Żydzi” oraz o tym, że izraelscy żołnierze powinni „być wymazani z powierzchni ziemi”. Po złożeniu donosu na policję przez pracowników siłowni, Laxton został aresztowany za „wzniecanie nienawiści religijnej poprzez  stosowanie gróźb i zachowanie”. Laxton został zwolniony po uiszczeniu kaucji. Prawo brytyjskie przewiduje do siedmiu lat pozbawienia wolności za „wzniecanie nienawiści religijnej”. Jego przełożony – minister spraw zagranicznych David Miliband jest Żydem wywodzącym się z rodziny komunistów i syjonistów.

Rowan Laxton jest szefem grupy Południowej Azji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i pracował w wielu krajach Bliskiego Wschodu oraz był ambasadorem w Afganistanie.

Laxton zaprzecza jakoby używał antyżydowskich określeń, lecz odmówił wypowiedzi na pytanie czy były one antyizraelskie.


ZOB. RÓWNIEŻ:
Skip to content