Wygrany proces brytyjskiego parlamentarzysty zamyka jedyne żydowskie radio w Londynie

Jedyne działające w Londynie radio żydowskie – Jcom, przestaje nadawać. Zamknięcie stacji jest efektem przegranego procesu, który wytoczył rozgłośni radiowej znany parlamentarzysta brytyjski, George Galloway.

Podczas jednej z audycji nadanej w listopadzie ubiegłego roku, redaktor prowadzący audycję Richard Malach, kreując postać „korespondenta z Bliskiego Wschodu, George’a Galloway”, nadał na antenie wypowiedziane rzekomo przez korespondenta słowa: „Zabić Żydów! Zabić Żydów!” („Kill the Jews, kill the Jews.„). Jako usprawiedliwienie i pomniejszenie znaczenia wydarzenia, stacja tłumaczyła się, że „tylko 36 osób słuchało tej audycji w tym czasie.”

Środowska żydowskie prowadzą nieustanną kampanię oczerniającą parlamentarzystę George’a Galloway, który znany jest z bezwzględnej krytyki poczynań Izraela, jak również Stanów Zjednoczonych, np. w odniesieniu do wojny w Iraku.

W wydanym przez sąd wyroku, zasądzającym karę 15 tysięcy funtów, sędzia stwierdził, że George Galloway „jest znany z odrzucania rasizmu i dyskryminacji i nie ma antysemickiego bądź rasistowskiego nastawienia”. Galloway powiedział, że „Jestem zadowolony z wyroku, który całkowicie odpiera pomówienia o antysemityzm.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content