Aktualizacja strony została wstrzymana

Maryland: Nie jeden, a trzech Żydów malowało swastyki na żydowskiej szkole i synagodze

Jak informowaliśmy we wtorek, 7 października br. (BIBULA: Maryland: „Antysemickie napisy” na synagodze malowane przez Żyda) na podstawie zdawkowej informacji umieszczonej w dzienniku The Baltimore Sun, aresztowano trzech mężczyzn pod zarzutem „wyrządzenia szkody instytucji religijnej”. Dziennik baltimorski przyznał półgębkiem, że namalowane swastyki na żydowskiej szkole i synagodze, były dokonane przez trzech mężczyzn, z których „jeden […] jest członkiem synagogi Baltimore Hebrew Congregation„.

Izraelska agencja JTA powołując się na pismo Baltimore Jewish Times, przyznaje jednak, że „aresztowano trzech Żydów powiązanych z antysemickimi napisami […] którzy rzekomo [sic!] zniszczyli plakaty zapowiadające jesienną kampanię [żydowskiej] organizacji Baltimore Associated.”

„Rzecznik policji powiedział, że śledczy nie uważają przypadku za motywowny nienawiścią.”


KOMENTARZ BIBUŁY: Tak więc mamy jeszcze bardziej klarowną sytuację: swastyki namalował nie jeden „członek Baltimore Hebrew Congregation” – jak zdawkowo pisał dziennik The Baltimore Times – lecz bardzo konkretnie: trzech Żydów – jak pisze izraelska agencja JTA. Oczywiście w takim przypadku nie może być mowy o żadnym przestępstwie z motywami nienawiści (Hate-crime), nie może być mowy, gdyż najzwyczajniej w świecie prawdopodobnie wykonywali zlecone zadanie powiększenia statystyk „antysemityzmu w Ameryce”. Wygląda na to, że bez tzw. antysemityzmu Żydzi nie potrafią już żyć i muszą go kreować lub prowokować – wzmacnia to wtedy ich „wyjątkowość” i status „ofiary”, konieczne czynniki stałej mobilizacji diaspory.

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content