Chasydzka sekta Lubavitch zapuszcza korzenie w Korei Południowej

Aktualizacja: 2008-04-8 1:17 pm

Wysłannicy chasydzkiej sekty Lubavitch, dotarli do Południowej Korei i założyli pierwszą w tym kraju placówkę. Jednym z długofalowych celów jest stworzenie stałego przedstawicielstwa i założenie pierwszej synagogi w Południowej Korei. Dotychczas miejscowi Żydzi gromadzą się na uroczystościach i w szabas w lokalach należących do armii amerykańskiej, jednak zapowiedziane są zamknięcia tych wojskowych obiektów.

W zeszłym tygodniu rabin Osher Litzman z żoną świętowali pierwszy swój szabas w Seulu. Rabin Litzman, który przeszedł już militarne ćwiczenia w izraelskich siłach zbrojnych [zwanych nie wiadomo czemu “Izraelskimi Siłami Obrony” – Israel Defense Force] – rozpoczął wraz z żoną naukę języka koreańskiego.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1939 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]