Według zaindoktrynowanych nastolatków, listę “10 najsłynnieszych Amerykanów w historii” otwierają Murzyni i kobiety

Aktualizacja: 2008-02-11 12:44 pm

Zapytani przez ośrodek badania opinii publicznej uczniowie amerykańskich szkół o “Dziesięciu najsłynniejszych Amerykanów w historii”, zaskoczyli swymi odpowiedziami nawet nauczycieli. Spodziewano się listy piosenkarek i aktorów, lecz wyniki badań wskazują na niezwykłą skuteczność prowadzonej od lat indoktrynacji. Okazuje się, że “najsłynniejszymi Amerykanami w całej historii Ameryki” to… Murzyni, kobiety, albo jedno i drugie.

Badania przeprowadzone we wszystkich 50 stanach i obejmujące grupę 2000 uczniów, dały niemal jednakowe wyniki. Na pytanie o wymienienie najsłynniejszych Amerykanów lub Amerykanek, od czasów Kolumba aż do dnia dzisiejszego – z wyłączeniem prezydentów i Pierwszych Dam – dzisiejsi nastolatkowie odpowiadają jednoznacznie: na pierwszym miejscu jest Martin Luther King, potem Rosa Parks, a następnie Harriet Tubman. Trzy pierwsze miejsca zajmują Murzyni (“Najsłynniejsi Amerykanie od czasów Kolumba”!), a trzy z pierwszych pięciu miejsc oraz sześć z pierwszych dziesięciu, zajmują w rankingu kobiety.

Lansowany w liberalnym programie szkolnym schemat, odzwierciedlony został w sposobie widzenia historii przez dzisiejsze pokolenie, które eliminuje ze świadomości największe osiągnięcia białych ludzi i mężczyzn.

Profesor historii i socjologii, Sam Wineburg ze Stanford University, który prowadził badania powiedział, że tak znaczący udział Murzynów sygnalizuje “głębokie zmiany” w sposobie postrzegania historii. “W ciągu ostatnich około 44 lat, przeszliśmy rewolucję w sposobie widzenie kto reprezentuje historię Ameryki.”

Wyniki badań ukażą się w marcowym wydaniu specjalistycznego pisma historycznego The Journal of American History.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]