Aktualizacja strony została wstrzymana

Według zaindoktrynowanych nastolatków, listę „10 najsłynnieszych Amerykanów w historii” otwierają Murzyni i kobiety

Zapytani przez ośrodek badania opinii publicznej uczniowie amerykańskich szkół o „Dziesięciu najsłynniejszych Amerykanów w historii”, zaskoczyli swymi odpowiedziami nawet nauczycieli. Spodziewano się listy piosenkarek i aktorów, lecz wyniki badań wskazują na niezwykłą skuteczność prowadzonej od lat indoktrynacji. Okazuje się, że „najsłynniejszymi Amerykanami w całej historii Ameryki” to… Murzyni, kobiety, albo jedno i drugie.

Badania przeprowadzone we wszystkich 50 stanach i obejmujące grupę 2000 uczniów, dały niemal jednakowe wyniki. Na pytanie o wymienienie najsłynniejszych Amerykanów lub Amerykanek, od czasów Kolumba aż do dnia dzisiejszego – z wyłączeniem prezydentów i Pierwszych Dam – dzisiejsi nastolatkowie odpowiadają jednoznacznie: na pierwszym miejscu jest Martin Luther King, potem Rosa Parks, a następnie Harriet Tubman. Trzy pierwsze miejsca zajmują Murzyni („Najsłynniejsi Amerykanie od czasów Kolumba”!), a trzy z pierwszych pięciu miejsc oraz sześć z pierwszych dziesięciu, zajmują w rankingu kobiety.

Lansowany w liberalnym programie szkolnym schemat, odzwierciedlony został w sposobie widzenia historii przez dzisiejsze pokolenie, które eliminuje ze świadomości największe osiągnięcia białych ludzi i mężczyzn.

Profesor historii i socjologii, Sam Wineburg ze Stanford University, który prowadził badania powiedział, że tak znaczący udział Murzynów sygnalizuje „głębokie zmiany” w sposobie postrzegania historii. „W ciągu ostatnich około 44 lat, przeszliśmy rewolucję w sposobie widzenie kto reprezentuje historię Ameryki.”

Wyniki badań ukażą się w marcowym wydaniu specjalistycznego pisma historycznego The Journal of American History.

.