Australia: Chasydzki Żyd wyłudzał państwowe pieniądze na prowadzenie swojej szkoły

Aktualizacja: 2009-06-16 11:53 am

Urodzony na Brooklynie w Stanach Zjednoczonych a mieszkający w Australii rabin sekty chasydzkiej Lubawiczerów, oskarżony został o fałszowanie dokumentów pozwalających na nielegalne pobieranie dotacji rządowych na prowadzenie religijnej żydowskiej szkoły.

Rabinowi Yossi Engel oraz żonie Chana prokuratura przedstawiła 39 zarzutów fałszowania w latach 2001-2004 dokumentów szkoły Spirit of David Adelaide Hebrew School. Na podstawie fałszowanych regularnie dokumentów szkoła otrzymywała dotacje od rządowego urzędu Ethnic Schools Board w Południowej Australii. Szkoła została wyrejestrowana w 2007 roku, lecz dalej pobierała nielegalnie dotacje. Wydział kryminalny policji w Adelaidzie przesłuchał już ponad 50 świadków w tej rozwojowej aferze przestępczej.

Jak podają agencje żydowskie, rabin Engel jest “pierwszym emisariuszem małej żydowskiej społeczności w Adelajdzie, liczącej w 1998 roku mniej niż 1000 osób”. Źródła żydowskie wspominają o ostrym sporze pomiędzy rabinem Engel a jedyną ortodoksyjną synagogą w Adelaidzie, co doprowadziło po “gorzkiej walce prawnej” do zwolnienia go z pełnienia funkcji rabinicznych w tej synagodze. Oficjalna strona sekty Lubavitch, cały czas uznaje rabina Engel jako dyrektora Chabad-Lubavitch w Południowej Australii.

Rabin Engel należy do mesjanistycznego ruchu Żydów chasydzkich. Przedstawiciele tego ruchu znani są z corocznych akcji zapalania Menor w miejscach publicznych, co jest planem kampanii judaizacji społeczeństw. W Polsce menory zapalane są już od kilku lat w oknie Pałacu Prezydenckiego RP. Zwyczaj wprowadził prezydent RP Lech Kaczyński, a asystował mu w tej antykatolickiej akcji m.in. arcybiskup Kazimierz Nycz.

Sekta Chabad-Lubavitch charakteryzuje się krzewieniem żydowskiego fanatyzmu religijnego z obłąkaną rasistowską ideologią. Znane są liczne wypowiedzi przywódców tego ruchu, znieważającego nie-Żydów, których uznaje się jako “śmieci” (śmieci, odpadki Boga – ”supernal refuse“).


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie JTA
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10391 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]