Policja w Indiach zatrzymała tajemniczego Żyda

Aktualizacja: 2009-05-27 11:56 am

Policja portu lotniczego w Delhi aresztowała tajemniczego pasażera żydowskiego z Izraela, u którego znaleziono amunicję do karabinu.

54-letni Daniel Abraham Ifriti zatrzymany został 5 maja br., gdy znaleziono u niego podczas odprawy celnej po przylocie na lotnisko Lohegoan, bliżej nie sprecyzowaną przez agencje informacyjne “ostrą amunicję do karabinu”.

Hinduski oficer śledczy prowadzący sprawę powiedział, że “Izraelska ambasada w New Delhi potwierdziła stwierdzenie Ifriti’ego, że jest on znaczącą osobą w Izraelu. Pomimo tego, procedury prawne będą przestrzegane.”

Śledczy ustalili, że Ifriti “był bliskim współpracownikiem premiera Izraela”, jednak adwokat zatrzymanego, Pratibha Ghorpade powiedziała, że jej klient przekazał jej bardzo mało informacji. “Ifriti nie powiedział mi, dla którego premiera Izraela pracował i na jakim uniwersytecie jest profesorem.”

Zgodnie z procedurami, zatrzymany musi pozostać w Indiach do czasu rozprawy. Przebywa on obecnie w chasydzkim centrum prowadzonym przez sektę Lubavitch. Rabin Bezalel Kupchik z centrum Chabad House w Indiach, powiedział jednak, że nie zna on Daniela Ifriti.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie MidDay
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9611 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]