Aktualizacja strony została wstrzymana

„Przemysł Holokaustu” w natarciu: Prokuratura niemiecka wydała akt oskarżenia przeciwko biskupowi R. Williamson, FSSPX

Niemiecka prokuratura w Ratyzbonie wydała akt oskarżenia przeciwko biskupowi Richardowi Williamsonowi z Bractwa św. Piusa X, uzasadniając „podżeganiem do nienawiści rasowej” jego zeszłoroczną wypowiedź poddającą w wątpliwość m.in. oficjalnie lansowaną wersję dotyczącą liczby ofiar żydowskich podczas II Wojny Światowej.

Sprawą zajęła się prokuratura w Ratyzbonie, gdyż przeprowadzony przez szwedzką telewizję wywiad miał miejsce właśnie w tym mieście. Prawo niemieckie jest jednym z najostrzejszych na świecie w odniesieniu do ścigania tzw. kłamstwa oświęcimskiego, czyli naruszania oficjalnych dogmatów dotyczących niektórych kwestii spraw żydowskich. Wielu niezależnych badaczy, historyków i publicystów narażonych jest pod karą więzienia, jedynie z powodu prezentowania, innej niż obowiązująca, interpretacji dotyczącącej m.in. liczby ofiar żydowskich.

Jak stwierdził adwokat biskupa Williamsona, Matthias Lossmann w wywiadzie dla berlińskiego dziennika Tagesspiegel, w przypadku zagrożenia karą pieniężną, jego klient zdecydowany jest ją odrzucić, co może doprowadzić do rozprawy sądowej. Chociaż środowiska żydowskie obawiają się otwartej i niezależnej rozprawy sądowej ze swobodnym prezentowaniem dokumentów i argumentów, to praktyka sądów niemieckich nie gwarantuje tego tego stopnia wolności i niezależności w rozpatrywaniu spornych kwestii historycznych.

Biskup Richard Williamson w wywiadzie przeprowadzonym w listopadzie 2008 roku przez dziennikarza szwedzkiej telewizji, na prowokacyjne pytanie odpowiedział co osobiście myśli na temat oficjalnie głoszonej liczby ofiar żydowskich oraz sposobów uśmiercania ofiar obozowych. Biskup Williamson, opierając się na niektórych niezależnych źródłach wskazał, że nie istnieją żadne dowody świadczące o ludobójczym wykorzystaniu tzw. komór gazowych w niemieckich obozach koncenracyjnych. Pogląd ten potwierdzają liczne badania i prace naukowe, które jednak nie przedostają się do opinii publicznej z uwagi na blokadę nałożoną przez  środowiska żydowskie kontrolujące globalne media. W państwach zachodnich szczycących się przestrzeganiem tzw. wolności wypowiedzi, osoby głoszące tego typu informacje są surowo karane oraz poddawane medialnemu ostracyzmowi.

Wywiad z bp. Williamsonem pozostawał zupełnie nieznany i nie opublikowany do momentu gdy pojawiły się pierwsze informacje o możliwości cofnięcia przez Papieża ekskomuniki zaciągniętej przez biskupów Bractwa św. Piusa X. Jeszcze tej samej nocy, wywiad pojawił się na stronach internetowych, co niewątpliwie świadczy, że był materiałem zbieranym celem zdyskredytowania Bractwa i użycia jako narzędzia do wywarcia nacisku na Watykan w celu powstrzymania decyzji o cofnięciu ekskomuniki.

Bractwo św. Piusa X sprzeciwia się reformom posoborowym, które doprowadziły do sytuacji paraliżu współczesnego Kościoła. Reformy, określane jako rewolucja w Kościele, burzące porządek i zrywające z 2000-letnią Tradycją, sprzyjają upadkowi Kościoła i dominacji środowisk żydowskich. Przypadek określany jako tzw. „sprawa bp. Williamsona” pokazuje siłę filosemickich środowisk działających w Kościele, które próbują z kwestii czysto historycznych uczynić dogmat wiary katolickiej. Pokazuje też skalę możliwości manipulacji społeczeństw, zakazując jakiejkolwiek otwartej debaty a nawet wyrażania uzasadnionych wątpliwości, w niektórych kluczonych kwestiach historycznych.

Według historyków i badaczy nieoficjalnego nurtu, liczba „6 milionów ofiar żydowskich” nie ma żadnego pokrycia w faktach, jest natomiast symboliczną reprezentacją cierpienia Żydów. Po raz pierwszy liczba „6 milionów ofiar żydowskich” pojawiła się już w 1919 roku (np. na łamach żydowskiego dziennika The New York Times), gdy mowa była o liczbie ofiar żydowskich podczas I wojny światowej. Potem była systematycznie powtarzana w  latach 1930., 40. i późniejszych. Nienaruszalna liczba „6 milionów ofiar żydowskich” odrodziła się na dobre w czasie Trybunału Norymberskiego, kiedy to sędziemu Jacksonowi grupka Żydów zaprezentowała odręcznie zapisane „podliczenie ofiar”.  Wiemy jednak, że w tym czasie obowiązywały nierealne, wytworzone przez propagandę sowiecką i syjonistyczną liczby ofiar obozów koncentracyjnych. Na przykład, twierdziło się powszechnie, że w Majdanku zginęło półtora miliona ludzi (co miało stnowić efekt „dogłębnych badań komisji naukowców radzieckich”), w KL Auschwitz – nawet 10 milionów, w Treblince – 3 miliony, w Sobiborze – 350 tysięcy , itd, itp.

Dziś wiemy, że w Majdanku zginęło kilkanaście do kilkudziesiąt tysięcy więźniów (oficjalnie: 50-80 tysięcy), wiemy że w KL Auschwitz po obowiązywaniu przez kilkudziesiąt lat wyrytych na kamieniach „4 milionach ofiar”, liczba ta stopniała do „miliona”, a żydowscy badacze już obniżają ją nawet do 600 tysięcy, przy czym niezależni historycy od wielu lat twierdzą niezmiennie to samo: że w KL Auschwitz zginęło 120-150 tysięcy osób, w tym Żydów. Z „3 milionów” w Treblince, pisze się dzisiaj (J.C. Pressac) o „poniżej 250 tysięcy”, choć w rzeczywistości może się okazać, że mamy do czynienia z liczbą w granicach 80 tysięcy. W Sobiborze dane wskazują na 15 tysięcy ofiar. Itd, itp.

Oprócz kwestionowania tej liczby, historycy nieoficjalnego nurtu twierdzą również, że tak samo kontrowersyjne jest zagadnienie ludobójczego wykorzystania komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych, co do których brakuje merytorycznych, naukowych podstaw, które zastępowane są najczęściej niewiarygodnymi zeznaniami świadków oraz naciąganymi interpretacjami dokumentów. Wszyscy zgodni są natomiast, że komory gazowe wykorzystywane były do procesów dezynfekcyjnych – co stanowiło rytunę stosowaną również np. w koszarach niemieckich – chociaż strona oficjalna uważa, że dotyczyło to tylko części komór gazowych, natomiast niezależni badacze twierdzą, że dotyczyło to wszystkich istniejących komór gazowych.

Lech Maziakowski
Washington, DC | 10-18-2009 | www.bibula.com


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: MSNBC | http://www.msnbc.msn.com/id/33330756/

Skip to content