Aktualizacja strony została wstrzymana

Największa amerykańska organizacja prolife pyta kardynała Mahony czy będzie tak samo stanowczy wobec aborcjonistów jak był wobec bp. Williamsona

American Life League, największa amerykańska organizacja prolife wydała oświadczenie, w którym zapytuje kardynała Rogera Mahony czy zdobędzie się na podobnie radykalną decyzję jak niedawno wydany zakaz wstępu biskupowi Richarda Williamsona do kościołów i szkół diecezji Los Angeles, lecz wobec proaborcyjnych polityków.

„W związku z tym, iż kardynał Mahony powziął tak stanowczą decyzję przeciwko negacjoniście Holokaustu, biskupowi Richardowi Williamson z Bractwa św. Piusa X, wyrażamy nadzieję, że stanowi to sygnał nowego podejścia do tych, którzy negują istnienie i aktywnie wspierają amerykański Holokaust aborcji. […] Prawo kanoniczne jest jasne: wspieranie tak zwanych praw do aborcji jest złem, a trwanie w tym śmiertelnym grzechu wymaga odmówienia Komunii świętej. Udzielanie publicznym osobom, deklarującym się jako pro-aborcyjne, Komunii świętej – jest skandalem. […] Wydanie swojemu bratu-biskupowi zakazu wstępu do kościołów, jest poważnym i radykalnym krokiem. Czekamy teraz, aby kardynał Mahony podjął podobne decyzje wobec tych, którzy wspierają zło aborcji.” – powiedział Michael Hichborn, rzecznik Ligii.

Kardynał Roger Mahony wydał 3 marca br. zakaz biskupowi R. Williamson wstępu do „do jakiegokolwiek kościoła, szkoły czy instytucji kościelnej na terenie archidiecezji”. Zakaz podpisał wraz z dwoma Żydami, przedstawicielami organizacji żydowskich. Kardynał Mahony należy do najbardziej liberalnego skrzydła Kościoła w Stanach Zjednoczonych. Dał się poznać jako inicjator modernistycznych eksperymentów liturgicznych graniczących z bluźnierstwem, wprowadził tzw. tańce liturgiczne, wspiera ruch pro-homoseksualny, angażuje się w radykalnie lewicowe projekty polityków amerykańskich, aktywnie przyczynia się do judaizacji Kościoła katolickiego. Do godności kardynalskiej wyniósł go w czerwcu 1991 roku papież Jan Paweł II.

Mahony zasłynął również jako inicjator budowy modernistycznego budynku przypominającego monstrualnej wielkości schron, który nazwał katedrą. W czasach kryzysu finansowego obejmującego posoborowy Kościół i ciągłego braku funduszy na utrzymanie starzejących się kościołów, budowa katedry-koszmaru architektonicznego pochłonęła prawie ćwierć miliarda dolarów. (zob.Jak kardynał Roger Mahony finansuje swoją nową katedrę w Los Angles?).W styczniu br. prokurator federalny dystryktu Los Angelesm osobiście rozpoczął śledztwo przeciwko kardynałowi Rogerowi Mahony, podejrzanemu o udział w ukrywaniu księży ze swojej archidiecezji – sprawców przypadków molestowania seksualnego.

Biskup Richard Williamson z Bractwa św. Piusa X stał się obiektem nagonki żydowskich i filosemickich grup po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku w udzielonym szwedzkiej telewizji wywiadzie wyraził opinię o wykorzystaniu tzw. komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych, oraz nie zgodził się z oficjalną liczbą „6 milionów” ofiar żydowskich, uważając ją za wielokrotnie zawyżoną. Opinia ta dotycząca stricte historycznej kwestii, której dyskusja publiczna jest zabroniona, wykorzystana została do ataków na Kościół katolicki, Bractwo, a szczególnie bp. Williamsona.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com na podstawie American Life League


ZOB. RÓWNIEŻ:


.