Największa amerykańska organizacja prolife pyta kardynała Mahony czy będzie tak samo stanowczy wobec aborcjonistów jak był wobec bp. Williamsona

American Life League, największa amerykańska organizacja prolife wydała oświadczenie, w którym zapytuje kardynała Rogera Mahony czy zdobędzie się na podobnie radykalną decyzję jak niedawno wydany zakaz wstępu biskupowi Richarda Williamsona do kościołów i szkół diecezji Los Angeles, lecz wobec proaborcyjnych polityków.

„W związku z tym, iż kardynał Mahony powziął tak stanowczą decyzję przeciwko negacjoniście Holokaustu, biskupowi Richardowi Williamson z Bractwa św. Piusa X, wyrażamy nadzieję, że stanowi to sygnał nowego podejścia do tych, którzy negują istnienie i aktywnie wspierają amerykański Holokaust aborcji. […] Prawo kanoniczne jest jasne: wspieranie tak zwanych praw do aborcji jest złem, a trwanie w tym śmiertelnym grzechu wymaga odmówienia Komunii świętej. Udzielanie publicznym osobom, deklarującym się jako pro-aborcyjne, Komunii świętej – jest skandalem. […] Wydanie swojemu bratu-biskupowi zakazu wstępu do kościołów, jest poważnym i radykalnym krokiem. Czekamy teraz, aby kardynał Mahony podjął podobne decyzje wobec tych, którzy wspierają zło aborcji.” – powiedział Michael Hichborn, rzecznik Ligii.

Kardynał Roger Mahony wydał 3 marca br. zakaz biskupowi R. Williamson wstępu do „do jakiegokolwiek kościoła, szkoły czy instytucji kościelnej na terenie archidiecezji”. Zakaz podpisał wraz z dwoma Żydami, przedstawicielami organizacji żydowskich. Kardynał Mahony należy do najbardziej liberalnego skrzydła Kościoła w Stanach Zjednoczonych. Dał się poznać jako inicjator modernistycznych eksperymentów liturgicznych graniczących z bluźnierstwem, wprowadził tzw. tańce liturgiczne, wspiera ruch pro-homoseksualny, angażuje się w radykalnie lewicowe projekty polityków amerykańskich, aktywnie przyczynia się do judaizacji Kościoła katolickiego. Do godności kardynalskiej wyniósł go w czerwcu 1991 roku papież Jan Paweł II.

Mahony zasłynął również jako inicjator budowy modernistycznego budynku przypominającego monstrualnej wielkości schron, który nazwał katedrą. W czasach kryzysu finansowego obejmującego posoborowy Kościół i ciągłego braku funduszy na utrzymanie starzejących się kościołów, budowa katedry-koszmaru architektonicznego pochłonęła prawie ćwierć miliarda dolarów. (zob.Jak kardynał Roger Mahony finansuje swoją nową katedrę w Los Angles?).W styczniu br. prokurator federalny dystryktu Los Angelesm osobiście rozpoczął śledztwo przeciwko kardynałowi Rogerowi Mahony, podejrzanemu o udział w ukrywaniu księży ze swojej archidiecezji – sprawców przypadków molestowania seksualnego.

Biskup Richard Williamson z Bractwa św. Piusa X stał się obiektem nagonki żydowskich i filosemickich grup po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku w udzielonym szwedzkiej telewizji wywiadzie wyraził opinię o wykorzystaniu tzw. komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych, oraz nie zgodził się z oficjalną liczbą „6 milionów” ofiar żydowskich, uważając ją za wielokrotnie zawyżoną. Opinia ta dotycząca stricte historycznej kwestii, której dyskusja publiczna jest zabroniona, wykorzystana została do ataków na Kościół katolicki, Bractwo, a szczególnie bp. Williamsona.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com na podstawie American Life League


ZOB. RÓWNIEŻ:


Skip to content