Aktualizacja strony została wstrzymana

Bp Fellay: Koalicja progresistów i lewicowców w Watykanie wykorzystała słowa bp. Williamsona do walki z Bractwem

Upowszechnienie wypowiedzi negacjonistycznych bpa Richarda Williamsona miało w zamyśle progresistów w Watykanie przeszkodzić pojednaniu Bractwa św. Piusa X z Kościołem – twierdzi bp Bernard Fellay. Jego zarejestrowane na taśmie słowa odtworzono wczoraj w Paryżu, podczas konferencji zorganizowanej przez francuski oddział Bractwa.

Przełożony Generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X wyraził zaskoczenie szybkim tempem opublikowania przez Stolicę Apostolską dekretu o zniesieniu ekskomuniki.

Wyznał, że w minionym półroczu relacje tej grupy z Watykanem były raczej chłodne, ze względu na list biskupów do członków Bractwa, w którym wyrażali oni swą opozycję wobec postanowień II Soboru Watykańskiego. Bp Fellay podziękował Ojcu Świętemu za jego decyzję, wyrażając ubolewanie, że nie rehabilitował abp. Marcela Lefebvre’a.

Jego zdaniem zbieżność opublikowania dekretu z upowszechnieniem wypowiedzi bp. Williamsona nie była przypadkiem. W Rzymie istnieje bowiem – jak zaznaczył – koalicja progresistów i lewicowców, wykorzystujących niefortunne słowa bp. Williamsona do wycofania się Watykanu z gestów otwartości wobec Bractwa i nadal obowiązuje tam „ekskomunika Tradycji” – twierdzi bp Bernard Fellay.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl
„Bp Fellay skarży się na niechętne Bractwu kręgi w Watykanie”


Skip to content