Bp Fellay: Koalicja progresistów i lewicowców w Watykanie wykorzystała słowa bp. Williamsona do walki z Bractwem

Aktualizacja: 2009-02-13 10:01 am

Upowszechnienie wypowiedzi negacjonistycznych bpa Richarda Williamsona miało w zamyśle progresistów w Watykanie przeszkodzić pojednaniu Bractwa św. Piusa X z Kościołem – twierdzi bp Bernard Fellay. Jego zarejestrowane na taśmie słowa odtworzono wczoraj w Paryżu, podczas konferencji zorganizowanej przez francuski oddział Bractwa.

Przełożony Generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X wyraził zaskoczenie szybkim tempem opublikowania przez Stolicę Apostolską dekretu o zniesieniu ekskomuniki.

Wyznał, że w minionym półroczu relacje tej grupy z Watykanem były raczej chłodne, ze względu na list biskupów do członków Bractwa, w którym wyrażali oni swą opozycję wobec postanowień II Soboru Watykańskiego. Bp Fellay podziękował Ojcu Świętemu za jego decyzję, wyrażając ubolewanie, że nie rehabilitował abp. Marcela Lefebvre’a.

Jego zdaniem zbieżność opublikowania dekretu z upowszechnieniem wypowiedzi bp. Williamsona nie była przypadkiem. W Rzymie istnieje bowiem – jak zaznaczył – koalicja progresistów i lewicowców, wykorzystujących niefortunne słowa bp. Williamsona do wycofania się Watykanu z gestów otwartości wobec Bractwa i nadal obowiązuje tam „ekskomunika Tradycji” – twierdzi bp Bernard Fellay.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl
“Bp Fellay skarży się na niechętne Bractwu kręgi w Watykanie”


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6580 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]