Tajlandia: Dwóch Żydów z Izraela skazanych na śmierć za handel narkotykami “na dużą skalę”

Aktualizacja: 2008-11-25 1:12 pm

Sąd w Tajlandii skazał 25 listopada br. na karę śmierci dwóch Żydów z Izraela za przemyt narkotyków na dużą skalę.

Vladimir Akroni i Aron Makhlouf zostali aresztowani rok temu w wyniku nalotu dokonanego przez policję w ramach wielkiej antynarkotykowej operacji. Aresztowania dokonano “na ulicy Kao San, popularnego wśród izraelskich turystów miejsca w Bangkoku” – pisze serwis internetowy izraelskiego dziennika Haaretz. U aresztowanych znaleziono 23 tysiące tabletek narkotyku znanego pod uliczną nazwą Ecstasy, przemyconych do Tajlandii z Europy. Zamierzali oni także “przerzucić narkotyki z Tajlandii i sprzedać je w Japonii, Australii i w Stanach Zjednoczonych”

W 1998 roku sąd w Tajlandii skazał na karę śmierci dwóch innych Żydów z Izraela, aresztowanych w 1995 roku za przemyt prawie 3 kilogramów kokainy. Ówczesny prezydent Izraela, Ezer Weitzman zdołał wyjednać u króla Tajlandii zwolnienie Izraelczyków z więzienia.

Podczas ogłoszonego wyroku sądu tajlandzkiego, “wyszła na jaw informacja o aresztowaniu przez policję w Haifie trzy miesiące temu, gangu przemycającego w skali międzynarodowej kokainę wartości wielu miliardów dolarów [!]”. – dodaje Haaretz mając na uwadze ostatnie aresztowania w Peru, Izraelu i na wyspach Bahama.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3527 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]