Tajlandia: Dwóch Żydów z Izraela skazanych na śmierć za handel narkotykami „na dużą skalę”

Sąd w Tajlandii skazał 25 listopada br. na karę śmierci dwóch Żydów z Izraela za przemyt narkotyków na dużą skalę.

Vladimir Akroni i Aron Makhlouf zostali aresztowani rok temu w wyniku nalotu dokonanego przez policję w ramach wielkiej antynarkotykowej operacji. Aresztowania dokonano „na ulicy Kao San, popularnego wśród izraelskich turystów miejsca w Bangkoku” – pisze serwis internetowy izraelskiego dziennika Haaretz. U aresztowanych znaleziono 23 tysiące tabletek narkotyku znanego pod uliczną nazwą Ecstasy, przemyconych do Tajlandii z Europy. Zamierzali oni także „przerzucić narkotyki z Tajlandii i sprzedać je w Japonii, Australii i w Stanach Zjednoczonych”

W 1998 roku sąd w Tajlandii skazał na karę śmierci dwóch innych Żydów z Izraela, aresztowanych w 1995 roku za przemyt prawie 3 kilogramów kokainy. Ówczesny prezydent Izraela, Ezer Weitzman zdołał wyjednać u króla Tajlandii zwolnienie Izraelczyków z więzienia.

Podczas ogłoszonego wyroku sądu tajlandzkiego, „wyszła na jaw informacja o aresztowaniu przez policję w Haifie trzy miesiące temu, gangu przemycającego w skali międzynarodowej kokainę wartości wielu miliardów dolarów [!]”. – dodaje Haaretz mając na uwadze ostatnie aresztowania w Peru, Izraelu i na wyspach Bahama.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz


Skip to content