Aktualizacja strony została wstrzymana

Peru, Bahama, Izrael: Rozbito „największy w historii Izraela” międzynarodowy gang narkotykowy

Policja w Peru wraz ze służbami antynarkotykowymi aresztowała 20 listopada br. obywatela Izraela pod zarzutem handlu narkotykami i próby przeszmuglowania do Europy pół tony kokainy. Zatrzymany nie przyznaje się do winy – stwierdza w niezwykle lakonicznym komunikacie serwis internetowy izraelskiego pisma Haaretz.

Nieco więcej światła rzuca inny serwis izraelski, YnetNews, który ujawnia, że chodzi o”największy w historii Izraela przerzut narkotyków”. Okazuje się, że izraelscy detektywi wraz ze służbami Peru i innych krajów Ameryki Łacińskiej, do tej pory zdołali zarekwirować prawie półtorej tony kokainy wartej około pół miliarda dolarów (!). Policji zatrzymała w Limie 51-letniego Moris Abdelhak, ksywa „Spawacz”, który przemycał narkotyki w częściach do maszyn budowlanych. Cały czas poszukiwany jest szef gangu, 40-letni Moshe Algarbeli (El-Garbli), były sędzia piłki nożnej i stąd identyfikujący się pod pseudonimem „Sędzia”. Sądzi się, że zbiegł on do Europy.

Policja izraelska ujawniła serwisowi Ynet, że śledztwo trwało cztery miesiące, w ciągu którego udało się ustalić, że gang przemytu narkotyków działał pod przykrywką firmy importującej warzywa. „Członkowie gangu skupowali narkotyki w krajach Ameryki Łacińskiej i wysyłali je na Bliski Wschód i do Europy. Sądzi się, że współpracowała z nimi peruwiańska firma przewozowa” – powiedziała policja. Szef oddziału w izraelskiej policji, Roni Atiya, określił podejrzanych jako „wyzbytych z wszelkich zasad moralnych”. Podkreślił on również, że niektórzy z podejrzanych są członkami znanych organizacji przestępczych. Jak do tej pory udało się zatrzymać siedem osób. „Nie ma wątpliwości, że [rozbicie siatki] tymczasowo 'wysuszy’ izraelski rynek nielegalnych narkotyków.” – mówi policja.

Serwis informacyjny UPI dodaje, że przejęcia „największej w historiii policji izraelskiej” ilości narkotyków dokonano w wyniku zorganizowanej akcji policji wielu państw świata. W tym samym czasie skonfiskowano narkotyki w portach wielu krajów, w tym w Haifie, na Bahama i w Peru.

„Ustaliliśmy, że wielu Izralczyków miało kontakt z peruwiańskimi kryminalistami” – powiedział komandor policji Michael Shafshak.ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz


.