Nowy Jork: Rabin uznany winnym molestowania seksualnego 13-latków

Trwające dochodzenie o molestowanie seksualne 13-letnich chłopców przez 29-letniego rabina, wzbogaciło się o kilka kolejnych wątków.

Sąd w Albany, stolicy stanu Nowy Jork, uznający za winnego Yaakova Weissa, założyciela ortodoksyjnej szkoły żydowskiej Chabad Hebrew School w Loundonville, dodał do zarzutów molestowania dwóch 13-latków, zarzut usiłowania szantażu wobec dzieci, których rabin miał przekonywać „aby siedzieli cicho”  i nic nie mówili ani rodzicom ani policji.

Według dokumentów sądowych molestowanie seksualne miało mieć miejsce w basenie rytualnym, mykwie, gdzie rabin miał „dotykać swoim penisem pośladków dziecka”.

Oskarżony nie przyznawał się do winy i podczas rozprawy w dniu 14 sierpnia br. sąd uznając go winnym, wypuścił na wolność bez nałożenia kaucji. Grozi mu kara zaledwie jednego roku pozbawienia wolności. Weiss stwierdził podczas zatrzymania, że posądzenia są „w stu procentach nieprawdziwe” i nazwał je „wytworem tych, którzy nienawidzą Chabadu„, czyli żydowskiej sekty ortodoksyjnej Chabad-Lubavitch.


Wielu przywódców i członków sekty Chabad nadzwyczaj nadreprezentatywnie goszczą na łamach prasy jako podejrzani i następnie skazani za popełnianie różnego rodzaju przestępstw, od handlu narkotykami, przez pranie brudnych pieniędzy, po skandale seksualne. Jednocześnie, sekta ta próbuje się ukazać medialnie jako wielce zasłużona organizacja „niosąca kaganek oświaty”, prowadząc na przykład coroczną światową akcję zapalania menor na wszystkich ważniejszych miejscach publicznych. W ciągu ostatnich dwóch lat gościł ich m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński, który – razem z abp. Nyczem – zapalił Menorę w Pałacu Prezydenckim.


ZOB. RÓWNIEŻ:


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: TimesUnion |http://www.timesunion.com/AspStories/story.asp?storyID=834832&category=YTCOLONIE

Skip to content