Nowy Jork:Izraelscy Żydzi oskarżeni o kradzież listów i wysyłanie znalezionych pieniędzy do Izraela

Dwóch Żydów z Izraela, mieszkających w nowojorskim Brooklynie, zostało aresztowanych za dokonywanie kradzieży przesyłek pocztowych i wysyłanie znalezionych w nich pieniędzy do Izraela – stwierdziła w komunikacie policja miejcowości Ramapo.

26-letni Eliiya Aqva oraz 32-letni Sharon Benshusahan zostali zatrzymani w czasie gdy objeżdżali podmiejskie rejony rezydencyjne Wesley Hills w stanie Nowy Jork, wybierając ze skrzynek pocztowych listy. Sprawcy przeszukiwali następnie zawartość listów, a cenne znaleziska, w tym pieniądze i czeki, przesyłali do Izraela. W samochodzie znaleziono również sprytnie skonstruowane narzędzia do wyciągania listów z trudno dostępnych skrzynek.

Para żydowskich przestępców podejrzana jest również o prowadzenie akcji zbierania pieniędzy, poprzez chodzenie od domu do domu, kiedy to przedstawiali się jako przedstawiciele nieistniejącej organizacji charytatywnej.

Podczas przeszukania samochodu zatrzymanych, policja znalazła czeki wartości 8500 dolarów, skradzione ze skrzynek pocztowych oraz czek na 3500 dolarów, pochodzący z innych kradzieży. Nie wiadomo na razie jak długo przestępcy prowadzili swoją działalność, jednak tylko w jednym dniu – dniu ich zatrzymania – znaleziono ponad 100 skradzionych przesyłek. „Nie wiemy dokładnie na jaką skalę prowadzili swoją działalność, ale właśnie dlatego Inspektor Poczty USA prowadzi szersze dochodzenie.” – powiedział detektyw policyjny, porucznik Brad Weide.

Zatrzymanym wysunięto oskarżenia o posiadanie skradzionych przedmiotów, posiadanie narzędzi służących do dokonywanie włamań i dokonanie innych przestępstw i wykroczeń oraz prowadzenie samochodu bez posiadania prawa jazdy (Aqva).

Wobec Eliiya Aqva, który nie posiada obywatelstwa amerykańskiego, prowadzone jest również osobne dochodzenie władz imigracyjnych w sprawie nielegalnego pobytu w USA.

Dwóch Żydów wyszła na wolność po uiszczeniu zadziwiająco niskiej kaucji w wysokości zaledwie 5 tysięcy dolarów, ustalonej przez sędziego Phillip Schnelwar.

Rozprawa sądowa rozpocznie się 7 sierpnia br.


Eliiya Aqva

Eliiya Aqva

Sharon Benshusahan

Sharon Benshusahan

Photo Sources: LoHud.com

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: LoHud.com | http://www.lohud.com/apps/pbcs.dll/article?AID=2009907290354

Skip to content