Brazylia odmówiła azylu rabinowi poszukiwanemu za torturownie dzieci

Aktualizacja: 2009-07-14 2:45 pm

Władze Brazylii odmówiły przyznania azylu politycznego żydowskiemu zbiegowi, rabinowi Elior Chen, podejrzamu o torturownie dzieci.

Rabin Chen, znany jako “duchowy przewodnik”, przywódca ultraortodoksyjnej sekty z Jerozolimy, wmawiał swoim wyznawcom, że w małych dzieciach drzemią “sztańskie moce” i najlepszą metodą jest stosowanie wobec nich regularnych tortur. Pod nadzorem rabina Chen stosowano więc najbardziej okrutne metody, jak bicie młotkiem, dźganie nożem i śrubokrętem, zamykanie na kilka dni w walizce, zmusznie do jedzenia kału, wlewanie dzieciom alkoholu do gardła, wpychanie mycki do ust i zaklejanie taśmą klejącą, przypalanie dłoni gorącym żelazem, a potem posypywanie ran solą, itp.

Rabin wydawał broszury ze szczegółowymi instrukcjami znęcania się nad dziećmi.

Władze izraelskie wydały międzynarodowy nakaz aresztowania 29-letniego rabina Chen, który zbiegł najpierw do Kanady, a potem do Brazylii. Na wniosek władz Izraela, policja brazylijska odnalazła rabina Chen ukrywającego się w Sao Paolo i aresztowała 2 czerwca br. Oczekuje on ekstradycji do Izraela.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Jerusalem Post
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11454 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]