Brazylia odmówiła azylu rabinowi poszukiwanemu za torturownie dzieci

Władze Brazylii odmówiły przyznania azylu politycznego żydowskiemu zbiegowi, rabinowi Elior Chen, podejrzamu o torturownie dzieci.

Rabin Chen, znany jako „duchowy przewodnik”, przywódca ultraortodoksyjnej sekty z Jerozolimy, wmawiał swoim wyznawcom, że w małych dzieciach drzemią „sztańskie moce” i najlepszą metodą jest stosowanie wobec nich regularnych tortur. Pod nadzorem rabina Chen stosowano więc najbardziej okrutne metody, jak bicie młotkiem, dźganie nożem i śrubokrętem, zamykanie na kilka dni w walizce, zmusznie do jedzenia kału, wlewanie dzieciom alkoholu do gardła, wpychanie mycki do ust i zaklejanie taśmą klejącą, przypalanie dłoni gorącym żelazem, a potem posypywanie ran solą, itp.

Rabin wydawał broszury ze szczegółowymi instrukcjami znęcania się nad dziećmi.

Władze izraelskie wydały międzynarodowy nakaz aresztowania 29-letniego rabina Chen, który zbiegł najpierw do Kanady, a potem do Brazylii. Na wniosek władz Izraela, policja brazylijska odnalazła rabina Chen ukrywającego się w Sao Paolo i aresztowała 2 czerwca br. Oczekuje on ekstradycji do Izraela.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Jerusalem Post | http://www.jpost.com/servlet/Satellite?pagename=JPost/JPArticle/ShowFull&cid=1246443802806

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content