Nowy Jork: Żydowska policja społeczna pobiła czarnoskórego studenta

Aktualizacja: 2008-04-24 8:01 pm

Sąd na Brooklynie rozpatrzy sprawę napaści na Murzyna przez dwóch chasydzkich Żydów, członków społecznej policji żydowskiej w dzielnicy Crown Heights.

Andrew Charles, 20-letni student zgłosił napaść dokonaną na nim 14 kwietnia br. [2008] Charles, syn policjanta nowojorskiej policji, powiedział dziennikarzowi dziennika New York Daily News, że został zaatakowany przez dwóch chasydzkich Żydów, obezwładniony gazem łzawiącym Mace i pobity kijami.

Jak dotąd, wydarzenie to nie jest traktowane przez policję jako “przestępstwo z nienawiści” (Hate crime) i nie dokonano żadnego aresztowania pomimo, iż w dotychczasowym śledztwie ustalono, że sprawcami napaści byli członkowie patrolu społecznego Crown Heights Shmira Patrol, złożonego głównie z chasydzkich Żydów. Jeden z domniemanych napastników, zidentyfikowany na podstawie numeru tablicy rejestracyjnej samochodu, odmówił złożenia wyjaśnień na policji.

W 1991 roku w dzielnicy Crown Heights miały miejsce rozruchy murzyńskie, w których zginął jeden z uczniów sekty Lubavitch, Yankel Rosenbaum. Rozruchy rozpoczęły się, gdy murzyńskie dziecko – Gavin Cato został potrącony przez samochód eskortujący rabinów sekty Lubavitch.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materialow redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2030 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]