Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: Żydowska policja społeczna pobiła czarnoskórego studenta

Sąd na Brooklynie rozpatrzy sprawę napaści na Murzyna przez dwóch chasydzkich Żydów, członków społecznej policji żydowskiej w dzielnicy Crown Heights.

Andrew Charles, 20-letni student zgłosił napaść dokonaną na nim 14 kwietnia br. [2008] Charles, syn policjanta nowojorskiej policji, powiedział dziennikarzowi dziennika New York Daily News, że został zaatakowany przez dwóch chasydzkich Żydów, obezwładniony gazem łzawiącym Mace i pobity kijami.

Jak dotąd, wydarzenie to nie jest traktowane przez policję jako „przestępstwo z nienawiści” (Hate crime) i nie dokonano żadnego aresztowania pomimo, iż w dotychczasowym śledztwie ustalono, że sprawcami napaści byli członkowie patrolu społecznego Crown Heights Shmira Patrol, złożonego głównie z chasydzkich Żydów. Jeden z domniemanych napastników, zidentyfikowany na podstawie numeru tablicy rejestracyjnej samochodu, odmówił złożenia wyjaśnień na policji.

W 1991 roku w dzielnicy Crown Heights miały miejsce rozruchy murzyńskie, w których zginął jeden z uczniów sekty Lubavitch, Yankel Rosenbaum. Rozruchy rozpoczęły się, gdy murzyńskie dziecko – Gavin Cato został potrącony przez samochód eskortujący rabinów sekty Lubavitch.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

.