Los Angeles: Przywódca ortodoksyjnych Żydów przyznał się do winy w procesie o oszustwa finansowe

Aktualizacja: 2009-07-13 7:16 pm

Przywódca ortodoksyjnych Żydów, Główny Rabin sekty Spinka, rabin Naftali Tzvi Weisz przyznał się do winy w procesie określanym przez prokuratorów jako “trwający wiele lat spisek polegający na defraudacji systemu podatkowego oraz prania pieniędzy.”

59-letni rabin Weisz, aresztowany w Los Angeles w grudniu 2007 roku wraz z kilkoma innymi Żydami, przyznał się do zarzucanych czynów. W ciągu ostatnich 10 lat, sekta zbierała od ofiarodawców miliony dolarów, które później, po odliczeniu prowizji, przekazywała z powrotem ofirarodawcom, a ci w nielegalny sposób odliczali darowizny od podatków.

Pieniądze pochodziły z wielu źródeł, m.in. z jubilerskiej dzielnicy Los Angeles i z Izraela i były przerzucane z kont bankowych amerykańskiej filli banku izraelskiego w Los Angeles oraz transferowane nielegalnie z banku w Izraelu. Wszystkie organizacje prowadzone przez sektę Spinka, zarejestrowane jako “organizacje charytatywne”, są podejrzane w sprawie.

Tylko dwóm głównym oskarżonym prokurator zarzuca m.in. 37 przypadków złamania prawa, a ponadto 19 przypadków nielegalnego korzystania z usług pocztowych i 11 przypadków międzynarodowego “prania pieniędzy”.

Sekta Spinka została założona przez Żydów rumuńskich i ma swoje synagogi w Europie i Izraelu, z główną siedzibą w nowojorskim Brooklynie.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Mercury News | IRS Most Wanted
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11423 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]