Aktualizacja strony została wstrzymana

Paryż: Aresztowanie członków żydowskiej organizacji terrorystycznej JDL po przeprowadzeniu ataku na księgarnię palestyńską

Czterech członków żydowskiej organizacji terrorystycznej „Żydowska Liga Obrony” zostało aresztowanych w Paryżu po przeprowadzeniu ataku na księgarnię prowadzoną przez Palestyńczyka.

Zamaskowani członkowie żydowskiej brygady terrorystycznej organizacji Jewish Defense League, wtargnęli w piątek wieczorem, 3 lipca br. do księgarni, uzbrojeni w pałki i butelki z olejem, który rozlano na podłodze. Zdemolowano wnętrze księgarni, porozrzucano książki. W przeszłości, księgarnia ta była celem kilku ataków dokonanych przez „nieznanych sprawców”. Sprawcy tego ataku to młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 24 lat.

Powstała w 1968 roku w Stanach Zjednoczonych na Brooklynie organizacja terrorystyczna Jewish Defense League, założona przez najbardziej uznanych i prominentnych rabinów środowiska ortodoksyjnych Żydów, rozrastała się w szybkim tempie i w 1972 roku skupiała już 15 tysięcy członków. Pomimo zdelegalizowania jej przez władze amerykańskie, przeszła do działań ukrytych. Stworzono liczne oddziały międzynarodowe. Organizacja żydowska JDL odpowiedzialna jest za przeprowadzenie ataków terrorystycznych, w tym podpalenie w 1984 roku w Kalifornii lokalu Institute for Historical Review, organizacji skupiającej nonkonformistycznych historyków i badaczy tzw. Holokaustu, oraz ataków terrorystycznych na biura reprezentantów świata arabskiego.

W przesłuchaniu kongresowym w 2004 roku dyrektor biura antyterrorystycznego i kontrwywiadu FBI, John S. Pistole określił JDL jako „znaną ekstremistyczną stosującą przemoc organizację żydowską.” Organizacja JDL znajdowała się przez wiele lat w spisie FBI organizacji terrorystycznych działających na terenie Ameryki. Przywódcy JDL zostali skazani na 20 lat więzienia, gdzie zmarli. Według statystyk FBI, w latach 1980-85 dokonano 15 ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez Żydów, z czego 15 było dziełem członków JDL.

Terroryści żydowscy z organizacji JDL dokonują też ataków na ziemiach palestyńskich. W Hebronie „nieznani sprawcy” podpisujący się „JDL” zastraszają również ludność palestyńską i wymalowali na drzwiach domów zamieszkanych przez Palestyńczyków napisy „Arabowie do gazu!”.

Żydowska organizacja terrorystyczna daje się we znaki również we Francji, gdzie zaprotestowała nawet lewicowa „antyrasitowska, walcząca z antysemityzmem” organizacja MRAP, wzywając ponownie władze francuskie do zdelegalizowania Jewish Defense League.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: PressTV | http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=100173&sectionid=351020603

Skip to content