Paryż: Aresztowanie członków żydowskiej organizacji terrorystycznej JDL po przeprowadzeniu ataku na księgarnię palestyńską

Aktualizacja: 2009-07-10 9:53 pm

Czterech członków żydowskiej organizacji terrorystycznej “Żydowska Liga Obrony” zostało aresztowanych w Paryżu po przeprowadzeniu ataku na księgarnię prowadzoną przez Palestyńczyka.

Zamaskowani członkowie żydowskiej brygady terrorystycznej organizacji Jewish Defense League, wtargnęli w piątek wieczorem, 3 lipca br. do księgarni, uzbrojeni w pałki i butelki z olejem, który rozlano na podłodze. Zdemolowano wnętrze księgarni, porozrzucano książki. W przeszłości, księgarnia ta była celem kilku ataków dokonanych przez “nieznanych sprawców”. Sprawcy tego ataku to młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 24 lat.

Powstała w 1968 roku w Stanach Zjednoczonych na Brooklynie organizacja terrorystyczna Jewish Defense League, założona przez najbardziej uznanych i prominentnych rabinów środowiska ortodoksyjnych Żydów, rozrastała się w szybkim tempie i w 1972 roku skupiała już 15 tysięcy członków. Pomimo zdelegalizowania jej przez władze amerykańskie, przeszła do działań ukrytych. Stworzono liczne oddziały międzynarodowe. Organizacja żydowska JDL odpowiedzialna jest za przeprowadzenie ataków terrorystycznych, w tym podpalenie w 1984 roku w Kalifornii lokalu Institute for Historical Review, organizacji skupiającej nonkonformistycznych historyków i badaczy tzw. Holokaustu, oraz ataków terrorystycznych na biura reprezentantów świata arabskiego.

W przesłuchaniu kongresowym w 2004 roku dyrektor biura antyterrorystycznego i kontrwywiadu FBI, John S. Pistole określił JDL jako “znaną ekstremistyczną stosującą przemoc organizację żydowską.” Organizacja JDL znajdowała się przez wiele lat w spisie FBI organizacji terrorystycznych działających na terenie Ameryki. Przywódcy JDL zostali skazani na 20 lat więzienia, gdzie zmarli. Według statystyk FBI, w latach 1980-85 dokonano 15 ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez Żydów, z czego 15 było dziełem członków JDL.

Terroryści żydowscy z organizacji JDL dokonują też ataków na ziemiach palestyńskich. W Hebronie “nieznani sprawcy” podpisujący się “JDL” zastraszają również ludność palestyńską i wymalowali na drzwiach domów zamieszkanych przez Palestyńczyków napisy “Arabowie do gazu!”.

Żydowska organizacja terrorystyczna daje się we znaki również we Francji, gdzie zaprotestowała nawet lewicowa “antyrasitowska, walcząca z antysemityzmem” organizacja MRAP, wzywając ponownie władze francuskie do zdelegalizowania Jewish Defense League.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie PressTV
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11282 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]