Rabini modlą się za żołnierzy “Izraelskiej Armii Obronnej”, o uwolnienie szpiega izraelskiego

Aktualizacja: 2009-01-5 11:10 pm

Rabini izraelscy zwołują na dzień jutrzejszy publiczne modły przy jerozolimskiej tzw. Ścianie Płaczu, “o sukcesy armii izraelskiej w ich walce przeciwko terrorystom Autonomii Palestyńskiej i za wszystkich Żydów w potrzebie.” Modlitwę zwołują m.in. były główny rabin państwa Izrael, Mordechai Eliyahu.

Oprócz modlitw “za żołnierzy Izraelskiej Armii Obronnej, modlitwy mają objąć również mieszkańców społeczności zamieszkującej tereny w zasięgu rakiet Hamasu, chorych i rannych w wyniku ataków nieprzyjacielskich, żołnierza Gilad Shalit przetrzymywanego przez bojowników Jihadu z Gazy, za izraelskiego agenta Jonathana Pollarda [odsiadującego wyrok] w amerykańskim więzieniu, oraz o deszcz dla Ziemii Izraela.”

Rabini proszą wszystkich Żydów o wspólne modlitwy za żołnierzy izraelskich. W niedzielę rabin Avi Ronsky, główny rabin ‘Izraelskiej Armii Obronnej’, modlił się “za żolnierzy mających przystąpić do walki z z terrorystami Hamasu z Gazy.” Rabin Simcha HaCochen Kook wraz z innymi rabinami zainicjowali kampanię “modlitw za każdego żołnierza. Celem kampanii jest to, aby ludzie dodawali modlitwę za żołnierzy IDF walczących na frontach, podczas studiów nad Torą.”


Na podstawie: IsraelNationalNewsTags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5156 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]