Aktualizacja strony została wstrzymana

Rabini modlą się za żołnierzy „Izraelskiej Armii Obronnej”, o uwolnienie szpiega izraelskiego

Rabini izraelscy zwołują na dzień jutrzejszy publiczne modły przy jerozolimskiej tzw. Ścianie Płaczu, „o sukcesy armii izraelskiej w ich walce przeciwko terrorystom Autonomii Palestyńskiej i za wszystkich Żydów w potrzebie.” Modlitwę zwołują m.in. były główny rabin państwa Izrael, Mordechai Eliyahu.

Oprócz modlitw „za żołnierzy Izraelskiej Armii Obronnej, modlitwy mają objąć również mieszkańców społeczności zamieszkującej tereny w zasięgu rakiet Hamasu, chorych i rannych w wyniku ataków nieprzyjacielskich, żołnierza Gilad Shalit przetrzymywanego przez bojowników Jihadu z Gazy, za izraelskiego agenta Jonathana Pollarda [odsiadującego wyrok] w amerykańskim więzieniu, oraz o deszcz dla Ziemii Izraela.”

Rabini proszą wszystkich Żydów o wspólne modlitwy za żołnierzy izraelskich. W niedzielę rabin Avi Ronsky, główny rabin 'Izraelskiej Armii Obronnej’, modlił się „za żolnierzy mających przystąpić do walki z z terrorystami Hamasu z Gazy.” Rabin Simcha HaCochen Kook wraz z innymi rabinami zainicjowali kampanię „modlitw za każdego żołnierza. Celem kampanii jest to, aby ludzie dodawali modlitwę za żołnierzy IDF walczących na frontach, podczas studiów nad Torą.”


Na podstawie: IsraelNationalNewsSkip to content