Aktualizacja strony została wstrzymana

Oświadczenie syjonistycznej „Ligi Przeciwko Znieslawieniu”: wzrost antysemityzmu w czasie kryzysu finansowego

Syjonistyczna „Liga Przeciwko Zniesławieniu” (Anti-Defamation League – ADL) wydała oświadczenie wskazujące na „dramatyczny wzrost ilości antysemickich wypowiedzi na dyskusyjnych forach internetowych, specjalizujących się w finansach i ekonomii”, w związku z kryzysem finansowym.

„Wypowiedzi skierowane są przeciwko Żydom generalnie” – pisze ADL – „lecz niektóre z nich stwierdzają, że Żydzi kontrolują rząd i finanse w ramach „żydowskiego porządku światowego” („Jew world order„), i w związku z tym są odpowiedzialni za ekonomiczne zawirowania.”

Jak przyznaje ADL: „Antyżydowskie inwektywy pojawiły się również na różnych blogach i „konspiracyjnych” stronach internetowych, monitorowanych przez Centrum Ekstremizmu (Center of Extremism) [to taki rodzaj policji – albo lepiej: internetowego ZOMO] „.

„Wiemy ze współczesnej historii” – mówi dyrektor ADL, Abraham H. Foxman – „że kiedy mamy ekonomiczny dołek, zwiększa się poziom antysemityzmu i bigoterii, i to właśnie zauważamy teraz. Stara śpiewka o tym, że Żydzi powiązani są z pieniędzmi*, zawsze znajduje się [gotowa] pod powierzchnią. Tak samo jak byliśmy świadkami po wydarzeniach 9-11, wtedy kiedy mamy do czynienia z kłopotami i niepewnością w ekonomii i wydarzeniach światowych, Żydzi stają się kozłami ofiarnymi i okropne antysemicki plotki pojawiają się na nowo.”

ADL podaje przykłady „niektórych bardziej zjadliwych antysemickich wypowiedzi umieszczonych na stronach poświęconych finansom:

  • „Żydzi zinfiltrowali Wall Street i rząd i zrujnowali nasz kraj.” […]
  • „Oni (Żydzi) kochają nic innego tylko pieniądze, żadna [inna] wiara i religia nie jest tak bardzo bezduszna wobec ofiar”
  • „Oto jak to wszystko działa: sprzedają akcje short [na krótko – stwianie na zniżkę akcji], zarabiają biliony a potem […] podatnicy przychodzą z pomocą; jest prawdą, że wszystkie te instytucje są prowadzone przez Żydów”.

„Jakkolwiek operatorzy najbardziej popularnych forum internetowych na stronach finansowych, w tym prowadzonych przez Yahoo! Finance, szybko reagują usuwając obrażające komentarze [czy ktoś mówił, że cenzura w wolnym, demokratycznym kraju istnieje?], ilość nowych postów uniemożliwia ich usunięcie zanim nie będą przeczytane przez dużą rzeszę czytelników. […] Dobrą wiadomością jest to, że dostawcy Internetu [sic!] i moderatorzy forum a nawet indywidualni użytkownicy szybko reagują gdy pojawia się w dyskusji antysemityzm. Operatorzy internetowi reagują szybko i w większości przypadków obrażające wypowiedzi są szybko usuwane.”


* Ang. „The age-old canards about Jews and money”

[Przypisy w nawiasach pochodzą od redakcji BIBUŁY – przepraszamy, nie mogliśmy się powstrzymać]

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Wypowiedź pana Abe to chyba najlepszy humor żydowski ostatnich lat: Żyd obraża się gdy inni wskazują, że Żydzi powiązani są z pieniędzmi. Cymes!

No i to określenie „kozły ofiarne”. Fuj, jak brzydko. Oczywiście powinno być: „niewinne baranki”


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz


.