Aktualizacja strony została wstrzymana

Wielka Brytania: Trzech Żydów skazanych za największą w historii operację przemytu narkotyków

Trzech obywateli Izraela, w tym jeden w wieku 81 lat, uznanych zostało winnym kierowania największą w historii Wielkiej Brytanii działalnością przemytu narkotyków.

57-letni Yehezkel Srebro, 67-letni Mordechai Hersh oraz 81-letni Moshe Kedar prowadzili niezwykle przemyślaną działalność przestępczą, w rezultacie której dokonano przemytu co najmniej 12 ton narkotyków o wartości co najmniej 36 milionów funtów.

Co najmniej 400 dużych bel zawierających ekstrakt marokańskich konopii przemycanych było w zbiornikach wodnych holowników, a także ukrywanych jako balast statku. Podczas aresztowania w kwietniu ubiegłego roku, ładunek na statku Abbira był tak wielki, że policja musiała rozładowywać bele narkotyków przez kilka dni. „Statek był całkowicie wypełniony, od góry do dołu narkotykami. Każdy schowek, który można było odkręcić, był całkowicie zapełniony konopiami.” – powiedział jeden z prowadzących dochodzenie oficerów.

Trójka przywódców siatki przestępczej została złapana wraz z dziewięcioma innymi mężczyznami, którzy od pewnego czasu byli obserwowani przez specjalną jednostkę do walki ze zorganizowaną przestępczością – SOCA (Serious Organised Crime Agency) oraz celników, którzy uzyskiwali dane od izraelskiego wywiadu. Yehezkel Srebro i Mordechai Hersh odbyli już – jak twierdzi brytyjski dziennik The Times – „znaczące wyroki więzienia” za przemyt do Holandii w 1994 roku narkotyków Ecstasy.

Po 15-tygodniowym procesie, w dniu 2 czerwca br. sąd Winchester Crown Court uznał winę trzech Izraelczyków. Yehezkel Srebro przyznał się do winy w czasie śledztwa, lecz dwóch pozostałych cały czas utrzymuje swoją niewinność.  Wyrok ma zostać ogłoszony w czwartek, 4 czerwca br.

Dyrektor SOCA, Andy Sellers powiedział, że „Operacja [zatrzymania przemytników] była ogromnym sukcesem w zakresie kooperacji międzynarodowych oraz krajowych służb bezpieczeństwa. Wielkość przechwyconych narkotyków ocenić można na 3,5 miliona dolarów, które zasilały wielką gamę różnego rodzaju działalności przetępczej”.

Media światowe niemal zupełnie ignorowały przebieg procesu dotyczącego tego największego w historii Wielkiej Brytanii przemytu narkotyków, zapewne z uwagi na pochodzenie etniczne podejrzanych.

Obywatele Izraela oraz żydowscy obywatele innych krajów należą do światowej czołówki przemytników narkotyków. Jak stwierdzają służby antynarkotykowe, jeden z najbardziej popularnych narkotyków, znany pod nazwą Ecstasy produkowany jest w Izraelu i rozprowadzany na świecie z wykorzystaniem kanałów przerzutowych opracowanych przez szmuglerów diamentów, co w praktyce odpowiada niemal całkowitej kontroli żydowskich przemytników, którzy do swoich celów wykorzystują również ortodoksyjnych Chasydów.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Times | http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/crime/article6417141.ece | The JC | http://www.thejc.com/articles/trio-convicted-%C2%A336m-drugs-bust

Skip to content