Brazylia: Aresztowany ortodoksyjny Żyd również handlarzem narkotyków, członkiem międzynarodowej siatki przestępczej

Aktualizacja: 2009-08-25 6:39 pm

Jak informowaliśmy wczoraj (“Brazylia: Aresztowany za przemyt diamentów ortodoksyjny Żyd, któremu zgolono brodę oskarża o “hitlerowskie metody“), 56-letni ortodoksyjny Żyd, aresztowany na lotnisku międzynarodowym w Guarulhos za przemyt diamentów, któremu – zgodnie ze standardowymi regułami więziennymi – zgolono w areszcie brodę i pejsy, co nazwał “hitlerowskimi metodami”, okazuje się być poszukiwanym przez policję izraelską i brytyjską przemytnikiem narkotyków.

Kolejne napływające informacje dotyczące zatrzymanego ortodoksyjnego Żyda pochodzą z niszowych internetowych źródeł żydowskich, gdyż media globalne zamilkły na temat tego zatrzymania. Jak twierdzi Yeshiva World News, policja oprócz diamentów znalazła przy aresztowanym “znaczną ilość” narkotyków. Zatrzymany posiada długą historię kryminalną dotyczącą prania brudnych pieniędzy i handlu narkotykami. Na około miesiąc przed wylotem z Londynu, znaleziono u niego 7 kg kokainy wartości ponad 1 milion dolarów. Mężczyzna był cały czas monitorowany przez służby specjalne, a zatrzymanie nastąpiło na wniosek policji izraelskiej.

Przedstawiciel policji w Izraelu stwierdza, że aresztowanie jest –  cytat – “czubkiem góry lodowej” i spodziewane są inne aresztowania, w Izraelu i w innych krajach świata, wielu osób podejrzanych o handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Yeshiva World News
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13320 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]