Aktualizacja strony została wstrzymana

Brazylia: Aresztowany ortodoksyjny Żyd również handlarzem narkotyków, członkiem międzynarodowej siatki przestępczej

Jak informowaliśmy wczoraj („Brazylia: Aresztowany za przemyt diamentów ortodoksyjny Żyd, któremu zgolono brodę oskarża o „hitlerowskie metody„), 56-letni ortodoksyjny Żyd, aresztowany na lotnisku międzynarodowym w Guarulhos za przemyt diamentów, któremu – zgodnie ze standardowymi regułami więziennymi – zgolono w areszcie brodę i pejsy, co nazwał „hitlerowskimi metodami”, okazuje się być poszukiwanym przez policję izraelską i brytyjską przemytnikiem narkotyków.

Kolejne napływające informacje dotyczące zatrzymanego ortodoksyjnego Żyda pochodzą z niszowych internetowych źródeł żydowskich, gdyż media globalne zamilkły na temat tego zatrzymania. Jak twierdzi Yeshiva World News, policja oprócz diamentów znalazła przy aresztowanym „znaczną ilość” narkotyków. Zatrzymany posiada długą historię kryminalną dotyczącą prania brudnych pieniędzy i handlu narkotykami. Na około miesiąc przed wylotem z Londynu, znaleziono u niego 7 kg kokainy wartości ponad 1 milion dolarów. Mężczyzna był cały czas monitorowany przez służby specjalne, a zatrzymanie nastąpiło na wniosek policji izraelskiej.

Przedstawiciel policji w Izraelu stwierdza, że aresztowanie jest –  cytat – „czubkiem góry lodowej” i spodziewane są inne aresztowania, w Izraelu i w innych krajach świata, wielu osób podejrzanych o handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Yeshiva World News | http://www.theyeshivaworld.com/article.php?p=38631

Skip to content