Brazylia: Aresztowany za przemyt diamentów ortodoksyjny Żyd, któremu zgolono brodę oskarża o “hitlerowskie metody”

Aktualizacja: 2009-08-24 4:27 pm

56-letni ortodoksyjny Żyd, aresztowany na lotnisku międzynarodowym w Guarulhos za przemyt diamentów, drogocennej biżuterii i kosztownych zegarków, któremu – zgodnie ze standardowymi regułami więziennymi – zgolono w areszcie brodę i pejsy,  zaczął rozgrywać swoje zatrzymanie i traktowanie kartą “antysemityzmu” i przyrównywania do “niemieckich obozów koncentracyjnych”.

Aresztowany legitymuje się amerykańskim paszportem i przyleciał do Brazylii samolotem 6 lipca br. z zamiarem udania się do São Paulo. “Czułem się strasznie, myśląc o tym jak to Niemcy traktowali Żydów 60 lat temu. A teraz to samo przyparzyło się mnie, w Brazylii.” – narzeka nie wymieniony z nazwiska amerykański Żyd, aresztowany za przemyt diamentów.

Aresztowany przebywał 3 dni w areszcie policji federalnej, po czym został przekazany zarządowi więziennictwa Center of Detenção Provisória – CDP. Jak  twierdzi, strażnicy szydzili z niego i poniżali go używając hitlerowskiego pozdrowienia Heil Hitler.

“Czuję się zawstydzony. Będę musiał siedzieć w domu i nie wychodzić z niego, aż broda mi odrośnie.” -mówi aresztowany, który pragnie jak najszybszego powrotu do Niemiec, gdzie – jak twierdzi – mieszka na stałe. W chwili obecnej używa on sztucznej brody, gdyż – jak twierdzi Kabała – “poprzez brodę Żyd otrzymuje boskie błogosławieństwo.”

Zarząd więziennictwa broni swojej procedury mówiąc, że każdy bez wyjątku więzień jest traktowany tak samo i przy przyjęciu jest golony i strzyżony. Odpiera też zarzuty o jakiekolwiek agresywne czy niemoralne zachowanie swoich funkcjonariuszy.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie OGlobo
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]