USA, Izrael: Masowe aresztowania żydowskiej siatki za przestępstwa podatkowe

Aktualizacja: 2009-08-4 3:49 pm

Siedmiu Żydów – obywateli Izraela i Stanów Zjednoczonych – zostało aresztowanych 3 sierpnia br. w Izraelu za przestępstwa podatkowe dokonywane w Stanach Zjednoczonych, z których zyski przesyłali do Izraela. Przywódca grupy, 62-letni Marvin Berkowitz zbiegł do Izraela w 2003 roku.

Jednocześnie służby specjalne aresztowały w Stanach Zjednoczonych 10 osób, nie podając ich przynależności etnicznej, jednak zaznaczając że przywódcą tej grupy był ten sam Marvin Berkovitz, który, jak podaje jedna z agencji prasowych, “mieszka od 2003 roku w Izraelu”. Jednym z zatrzymanych jest 48-letni Fernando Benalcazar, który stworzył fikcyjne przedsiębiorstwo otrzymujące zwroty podatkowe.

Berkovitz wraz z dwoma swoimi synami, zięciem i innymi wspólniknami, fałszując dokumenty i wykorzystując dane 3300 więźniów, wyłudzał zwroty podatkowe. Działalność obejmowała lata 2003-2009 i przyniosła grupie 35 milionów dolarów zysku.

Podejrzanym grozi kara do pięciu lat więzienia, a korzystanie z poczty amerykańskiej przy prowadzeniu przestępczej działalności, może zwiększyć karę do 20 lat.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Daily Herald | Village Voice
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]