USA, Izrael: Masowe aresztowania żydowskiej siatki za przestępstwa podatkowe

Siedmiu Żydów – obywateli Izraela i Stanów Zjednoczonych – zostało aresztowanych 3 sierpnia br. w Izraelu za przestępstwa podatkowe dokonywane w Stanach Zjednoczonych, z których zyski przesyłali do Izraela. Przywódca grupy, 62-letni Marvin Berkowitz zbiegł do Izraela w 2003 roku.

Jednocześnie służby specjalne aresztowały w Stanach Zjednoczonych 10 osób, nie podając ich przynależności etnicznej, jednak zaznaczając że przywódcą tej grupy był ten sam Marvin Berkovitz, który, jak podaje jedna z agencji prasowych, „mieszka od 2003 roku w Izraelu”. Jednym z zatrzymanych jest 48-letni Fernando Benalcazar, który stworzył fikcyjne przedsiębiorstwo otrzymujące zwroty podatkowe.

Berkovitz wraz z dwoma swoimi synami, zięciem i innymi wspólniknami, fałszując dokumenty i wykorzystując dane 3300 więźniów, wyłudzał zwroty podatkowe. Działalność obejmowała lata 2003-2009 i przyniosła grupie 35 milionów dolarów zysku.

Podejrzanym grozi kara do pięciu lat więzienia, a korzystanie z poczty amerykańskiej przy prowadzeniu przestępczej działalności, może zwiększyć karę do 20 lat.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Daily Herald | http://www.dailyherald.com/story/?id=311371 | Village Voice | http://www.thesmartasset.com/2009/08/israeli-american_fraudsters_sw.php

Skip to content