Żydowski „finansista” skazany na 4 lata więzienia za spowodowanie katastrofy lotniczej, sfingowanie swojej śmierci

38-letni Żyd, Marcus Schrenker ze stanu Indiana, który celowo i świadomie spowodował rozbicie pilotowanego przez siebie samolotu celem sfingowania swojej śmierci i uniknięcia odpowiedzialności za defraudację pieniędzy inwestorów, został skazany 19 sierpnia br. na 51 miesięcy więzienia federalnego.

Schrenker, pilotując 11 stycznia br. samolot Piper PA46, zgłosił kontrolerom ruchu lotniczego rozprysk szyby samolotu, której odłamki miały go poważnie zranić i powiedział, że „krwawi on obficie i nie przeżyje tego”. Po nadaniu tego komunikatu, samolot jednak leciał spokojnie na wyskości 3500 stóp skręcając w kierunku miejsca gdzie Schrenker ukrył wcześniej swój motocykl. O spokojnym locie stwierdzają komunikaty pilotów odrzutowców wojskowych typu F-15, które nadleciały aby patrolować lot awionetki. Piloci wojskowi podali, że szyba samolotu jest nienaruszona, okno jest otwarte, w samolocie nie ma pilota, a samolot leci lotem poziomym nastawiony na autopilota.

Schrenker wyskoczył na spadochronie z samolotu w okolicach miejscowości Childersburg w stanie Alabama. Załoga helikoptera służby ochrony wybrzeża Coast Guard wysłana na miejsce zauważyła zaplątane w drzewach linki spadochronowe, które później po numerach seryjnych okazały się należeć do samolotu pilotowanego przez Schrenkera.

Lot awionetki zakończył się katastrofą – upadła ona w miescowości East Milton na Florydzie, szczęśliwie zaledwie w odległości 50 metrów od grupy obiektów mieszkalnych. Pomimo znacznego uszkodzenia samolotu, stwierdzono zupełnie nienaruszoną szybę oraz nie wykryto śladów krwi w samolocie.

Schrenker po wylądowaniu na spadochronie, rozpoczął podróż motocyklem na Florydę, jednak został aresztowany przez federalną policję US Marschall. Znaleziono go z podciętymi żyłami po próbie samobójstwa.

W wyniku śledztwa ustalono, że Schrenker zaplanował sfingowanie wypadku samolotowego po rewizji jego domu i biznesu dokonanej w dniu 31 grudnia 2008 roku.

Sąd zobligował skazanego do zapłacenia 34 tysięcy dolarów za akcję ratunkową oraz 871 tysięcy dolarów za rozbity samolot.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: CNN | http://www.cnn.com/2009/CRIME/08/19/fugitive.pilot/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content