Japonia: Proces chasydzkich Żydów za przemyt dużej ilości silnych narkotyków

Aktualizacja: 2009-02-11 5:02 pm

W Japonii rozpoczął się  proces trzech młodych żydowskich chłopców, uczniów ortodoksyjnej szkoły Yeshiva, którzy aresztowani zostali na próbie przemytu silnych narkotyków Ecstasy. – stwierdza izraelska agencja Israel National News.

Wersja strony żydowskiej utrzymuje, że trzech chasydzkich Żydów – dwóch poniżej 20 lat, a jeden poniżej 18 roku życia – zostali w kwietniu zeszłego roku poproszeni o przewiezienie antyków z Holandii do Japonii. Służby celne w Japonii uważają jednak, że chodzi o zorganizowany przemyt na wielką skalę. Celnicy wykryli w walizkach podwójne dno, w którym ukryte były narkotyki o wartości ponad 3.6 miliona dolarów.

Aresztowani Chasydzi przetrzymywani są cały czas w warunkach określanych przez stronę żydowską jako “całkowicie inne od tych, w których dorastali”. W związku z surowymi przepisami antynarkotykowymi obowiązującymi w Japonii oraz faktem, iż Japonia i Izrael nie posiadają obopólnych traktatów o wymianie więźniów, żydowskim przemytnikom grożą bardzo realne kary w surowych więzieniach japońskich.

Międzynarodowe środowiska żydowskie wspierają różnymi środkami pomoc prawną, szczególnie aktywni są sędzia Sądu Rabinicznego Chaim Yosef Dovid Weiss z Antwerpii, prawnik Mordechai Tzivin z Izraela i rabin Aron Nezri z Londynu.

Rabini wzywają o modlitwy o, jak się określa “bogobojnych” chłopców studiujących Torę i Talmud:   Yaakov Yosef ben Raizel (syn Reizela), Yoel Zev ben Mirel Risa Chava, and Yosef ben Ita Rivka.

Adwokat Mordechai Tzibin tłumaczy, iż cały incydent z przyjęciem przez młodzieńców paczki z narkotykami wygląda na “zastawioną przez Heredi pułakę”. Z wypowiedzi tej można wywnioskować, że sekta ultraortodoksyjnych Żydów zwanych Haredi, nawet w oczach innych ortodoksyjnych Żydów specjalizuje się w przemycaniu narkotyków.

Ortodoksyjni Żydzi znani są policji i służbom specjalnym na całym świecie jako niemal wyłączni przemytnicy silnych narkotyków o ulicznej nazwie Ecstasy. Niemal 100 procent produkcji Ecstasy pochodzi z Izraela. W Izraelu wyprodukowano również najnowszy syntentyczny silny narkotyk w oparciu o liście Khat, znany jako  “Hagigat” (z hebrajskiego: “Party Khat“), który rozprzestrzenia się po całym świecie w lokalach nocnych i wśród młodzieży.

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6495 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]