Proces izraelskiego szefa siatki przemycającej narkotyki Ecstasy

Aktualizacja: 2006-11-2 12:00 am

Sędzia federalny dystryktu na Florydzie, William Dimitrouleas wyznaczył nowy termin rozprawy sądowej przeciwko obywatelowi Izraela, Zeev Rosenstein. Oskarżonemu 51-letniemu Zeev Rosenstein zarzucany jest czyn kierowania międzynarodową siatką przestępczą rozprowadzającą narkotyk MDMA znany pod nazwą Ecstasy. Zarzuca się mu rozprowadzenie ponad miliona tabletek Ecstasy na terenie Stanów Zjednocznonych. Przebywający za kaucją na wolności Rosenstein, który został deportowany w marcu br. z Izraela, nie przyznaje się do winy. Sędzia Dimitrouleas zgodził się w czwartek, 2 listopada br. na odroczenie rozprawy i po wnioskach adwokata i federalnych prokuratorów, którzy zapowiedzieli przesłuchanie kolejnych świadków w Europie, Izraelu i innych stronach świata,wyznaczył nowy termin rozprawy na 22 stycznia 2007 roku.

Obrona Rosenteina nie zgadza się na przesłuchanie niektórych świadków, w tym sześciu agentów slużb specjalnych Izraela, którzy mieliby zeznawać anonimowo i pod kamuflażem, twierdząc że oskarżony byłby pozbawiony prawa do krzyżowej wymiany pytań.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=699 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]