Aktualizacja strony została wstrzymana

Kanadyjscy Żydzi tworzą oddziały samoobrony

Po raz pierwszy w swojej historii żydowska społeczność Kanady tworzy oddziały samoobrony w celu przeciwstawiania się zagrożeniom „antysemityzmem”, pisze kanadyjska gazeta „The Calgary Sun”.

Sprawę tę wzięła w swoje ręce organizacja pod nazwą „Centrum ds. Izraelitów i Społeczności Żydowskiej”. „Centrum…” uważa za swoje zadanie obronę żydów i miejsc, które oni odwiedzają. Oddziały będą utworzone z pomocą kanadyjskiej policji. Najpierw w Toronto, gdzie jest największa żydowska społeczność w Kanadzie a później doświadczenie będzie przeniesione do Montrealu i do innych prowincji. Całym przedsięwzięciem zarządza Doron Horowitz, weteran izraelskich Sił Zbrojnych. Jest on także „kabatem” czyli szefem ochrony w tym samym „Centrum Społeczności Żydowskiej”.

Tam gdzie Izraelici, tam (gdzie wyjechali w olbrzymiej większości w poszukiwaniu spokojnego życie) i mała armia. Doran rekrutuje swoją armię z kanadyjskich żydów w wieku od 20 do 50 lat. Do sił specjalnych wybierze on 25 wyjątkowo sprawnych fizycznie żydów. Żydowska samoobrona przystąpi do intensywnego fizycznego i psychologicznego szkolenia zaraz po selekcji. Będą oni nauczani rozpoznawania podejrzanego zachowania, pracy w miejscach skupisk wielkich tłumów, na wiecach, mityngach itp. Podczas świąt żydowskich ochrona będzie wzmocniona. Doron Horowitz mówi, że nie zamierza zastępować policji swoimi ludźmi a będzie z nią współpracować. Żydowska społeczność Kanady liczy 300 tysięcy ludzi i w 2010 roku B’nai B’rith zarejestrowała 1300 incydentów „antysemickich”.

Ich liczba wzrasta. „Wkraczamy w potencjalnie niebezpieczny okres”- mówi stary żołnierz Horowitz dodając, że jego „armia” jest jedyną niezależną od państwa służbą bezpieczeństwa.

Tłum. RX

Źrodło: http://3rm.info/23039-kanadskie-evrei-sozdayut-otryady-samooborony.html

Data publikacji: 4.04.2012

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Za: Stop Syjonizmowi (5 Kwiecień 2012) | http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/05/kanadyjscy-zydzi-tworza-oddzialy-samoobrony/ | Kanadyjscy Å»ydzi tworzÄ… oddziały samoobrony

Skip to content