Aktualizacja strony została wstrzymana

Detektywi policyjni Los Angeles: Atak na synagogę dziełem „organizacji przestępczej z powiązaniami z Izraelem”

Policja miasta Los Angeles prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny w dniu 30 październik br., która wywiązała się w synagodze Adat Yeshurun Valley Sephardic Synagogue w North Hollywood, uważając stoi za tym „organizacja przestępcza z powiązaniami z Izraelem” – stwierdza dziennik Los Angeles Times.

Strzelanina miała miejsce na parkingu podziemnym synagogi, gdzie postrzelono w nogi dwie osoby. W dniu strzelaniny policja natychmiast oznajmiła, że chodzi o możliwość „przestępstwa z nienawiści” (Hate crime), z czego skwapliwie skorzystała społeczność żydowska wprowadzając i organizując zwiększone środki ostrożności, najczęściej pokrywane ze funduszy pochodzących z kieszeni podatnika. Momentalnie też żydowskie agencje prasowe na całym świecie wraz z czołową Ligą Przeciwko Zniesławieniu – ADL, podniosły alarm pisząc o kolejnym „antysemickim ataku”.

Pierwsze wyniki dochodzenia wykluczyły jednak niemal zupełnie „przestępstwo z nienawiści”, koncentrując się na wątkach kryminalnych, gdyż chodzi najprawdopodobniej o „strzelanię, która miała na celu uciszenie kogoś” – pisze dziennik.

Jakkolwiek policja nie wypowiedziała się definitywnie o sprawcach ataku, to „wiele agencji i służb porządkowych twierdzi, że dochodzenie kieruje się w stronę kryminalnych związków izraelskiej społeczności imigrantów”. Pod tym zaowalowanym pojęciem kryją się groźni przestępcy działający w Stanach Zjednoczonych, zorganizowani w ramach mafii skupiającej Żydów izraelskich oraz  Żydów z b. Związku Sowieckiego, stanowiących trzon największej obecnie w Stanach Zjednoczonych mafii, znacznie przewyższającej swymi wpływami i brutalnością działania słynną kiedyś mafię włoską.

Izraelska agencja JTA zamieściła, jakby wstydliwie, jedynie krótką, kilkuzdaniową notę o dochodzeniu policji, w przeciwieństwie do obszernych tekstów traktujących o przypadkach tzw. antysemityzmu.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Los Angeles Times | http://latimesblogs.latimes.com/lanow/2009/12/synagouge-shooting-might-be-tied-to-israeli-organized-crime.html | JTA | http://jta.org/news/article/2009/12/03/1009510/la-synagogue-attack-may-be-organized-crime-police-say

Skip to content