W tyrolskim hotelu nie chcą Żydów bo “mają złe doświadczenie z przeszłości”

Aktualizacja: 2009-05-10 5:57 pm

Jeden z austriackich hoteli w tyrolskiej gminie Serfaus obwieścił o nieprzyjmowaniu Żydów jako gości – oznajmił pełen oburzenia dziennik Tiroler Tageszeitung, a w ślad za nim żydowskie media.

Gdy mieszkająca w Wiedniu żydowska siedmioosobowa rodzina próbowała zarezerwować apartament w hotelu, spotkała się z odmową. Irmgard Monz, właścicielka hotelu Haus Sonnenhof odpowiedziała emailem na zamówienie, że jakkolwiek pokoje są wolne, to jednak nie życzy sobie żydowskich gości z uwagi na “złe doświadczenie w przeszłości”.

Nie ujawniający się z nazwiska ojciec żydowskiej rodziny, której odmówiono wynajęcia apartamentu postanowił spędzić wakacje letnie gdzie indziej. -Nie chcę spędzać wakacji w tak rasistowskim miejscu i poinformuję o tym wszystkich swoich przyjaciół, którzy udają się do Tyrolu. – powiedział.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie Haaretz


ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9227 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]