Nowy Jork: Aresztowanie Żyda, agenta Mossadu, podejrzanego o dokonanie serii antysemickich napisów

Aktualizacja: 2008-01-24 10:10 am

Policja nowojorska aresztowała poszukiwanego sprawcę, podejrzanego o dokonanie we wrześniu 2007 roku serii antysemickich napisów na ścianach domów, samochodach, placach zabaw i na dwóch synagogach w dzielnicy Brooklyn Heights.

Aresztowany 21 stycznia br. 37-letni Ivaylo Ivanow nie przyznaje się do popełnienia tzw. przestępstw nienawiści (Hate crime), choć jak twierdzi policja, po wstępnym 12-godzinnym przesłuchaniu, Ivanov przyznał się do malowania swastyk na dwóch synagogach, dziewięciu samochodach, placach zabaw i w innych miejscach. Policja po przeszukaniu domu znalazła arsenał bomb i innych materiałów wybuchowych.

Sędzia Sądu Kryminalnego na Brooklynie, John Wilson, wyznaczył kaucję w wysokości 300 tysięcy dolarów i odebrał Ivanovowi paszport.

Adwokat podejrzanego, Adrian Lesher przyznał w wywiadzie dla reporterów, że jego klient jest Żydem.

Dziennik The New York Times podaje, że Ivanov jest urodzonym we Włoszech Żydem, który wychował się w Bułgarii, a później był szkolony przez izraelski wywiad Mossad. Jak przyznaje adwokat, Ivanov mówi wieloma językami.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1612 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]