Antysemityzm dobry dla żydowskiego biznesu

Izraelska firma deweloperska Africa Israel Residence Ltd, należąca do chasydzkiego multimiliardera urodzonego w Taszkiencie, Lwa Leviewa, postrzega „antysemityzm” jako jeden z czynników mającego nastąpić wzrostu sprzedaży nieruchomości w tym roku.

„Pomimo kryzysu ekonomicznego, sygnały wzrastającego antysemityzmu na świecie mogą być katalizatorem wzrostu ilości nabywanych mieszkań w Izraelu przez zagranicznych mieszkańców.” – stwierdza kwartalny raport firmy Africa Israel Residence, opublikowany na stronie internetowej izraelskiej giełdy Tel Aviv Stock Exchange.

Raport stwierdza, że globalny kryzys ekonomiczny spowodował spadek trwającego cztery lata boomu na luksusowe apartamenty w Jerozolimie i na wybrzeżu śródziemnomorskim.

Lew Leview jest miliarderem z osobistym majątkiem dochodzącym do 7 miliardów dolarów. W czasie gdy tylko Żydom wolno było wyjeżdżać ze Związku Sowieckiego, w wieku 15 lat wyemigrował wraz z rodzicami z Uzbekistanu do Izraela. Służył w armii izraelskiej, a następnie skierował swe zainteresowania na przemysł i światowy handel diamentami. Oprócz własności w jednej z największych na świecie firm obrotu diamentami, jest oprócz tego właścicielem izraelsko-rosyjskiej stacji telewizyjnej Israeli Plus, sieci sklepów, posiada udziały w kampaniach energetycznych, firmach telekomunikacyjnych i nieruchomościach.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie The Jerusalem Post


Skip to content