Antysemityzm dobry dla żydowskiego biznesu

Aktualizacja: 2009-03-25 1:51 pm

Izraelska firma deweloperska Africa Israel Residence Ltd, należąca do chasydzkiego multimiliardera urodzonego w Taszkiencie, Lwa Leviewa, postrzega “antysemityzm” jako jeden z czynników mającego nastąpić wzrostu sprzedaży nieruchomości w tym roku.

“Pomimo kryzysu ekonomicznego, sygnały wzrastającego antysemityzmu na świecie mogą być katalizatorem wzrostu ilości nabywanych mieszkań w Izraelu przez zagranicznych mieszkańców.” – stwierdza kwartalny raport firmy Africa Israel Residence, opublikowany na stronie internetowej izraelskiej giełdy Tel Aviv Stock Exchange.

Raport stwierdza, że globalny kryzys ekonomiczny spowodował spadek trwającego cztery lata boomu na luksusowe apartamenty w Jerozolimie i na wybrzeżu śródziemnomorskim.

Lew Leview jest miliarderem z osobistym majątkiem dochodzącym do 7 miliardów dolarów. W czasie gdy tylko Żydom wolno było wyjeżdżać ze Związku Sowieckiego, w wieku 15 lat wyemigrował wraz z rodzicami z Uzbekistanu do Izraela. Służył w armii izraelskiej, a następnie skierował swe zainteresowania na przemysł i światowy handel diamentami. Oprócz własności w jednej z największych na świecie firm obrotu diamentami, jest oprócz tego właścicielem izraelsko-rosyjskiej stacji telewizyjnej Israeli Plus, sieci sklepów, posiada udziały w kampaniach energetycznych, firmach telekomunikacyjnych i nieruchomościach.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie The Jerusalem Post


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8057 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]