Aktualizacja strony została wstrzymana

Środowiska żydowskie w Alabamie żądają przebudowy domu starców, bo przypomina on swastykę

Środowiska żydowskie domagają się ponownej przebudowy funkcjonującego do wielu lat domu starców w stanie Alabama, gdyż z lotu ptaka ma on kształ swastyki.

Dom starców Wesley Acres Methodist wygląda jak każdy tego typu kompleks budowlany, jednak po raz drugi środowiska żydowskie wysuwaja żądania radykalnej jego przebudowy uważając, że widoczny z samolotu kształ budynku nie jest przypadkowy i został zaplanowany dla uczczenia niemieckich naukowców pracujących po wojnie w połżonym niedaleko ośrodku rakietowym w Huntsville.

Parterowy budynek powstał w 1980 roku, a w 2001 roku został przebudowany po podobnych zażaleniach demokratycznego senatora Howella Heflina. Przebudowa kosztował podatnika milion dolarów. Nie wystarczył to jednak tym, którzy szukają spisków, choć nie tam gdzie trzeba. Kolejne zastrzeżenia wniósł żydowski „badacz” Avrahaum Segol, który zasłął wcześniej z wyszukania budynków koszarowych Naval Base Coronado w San Diego, które również ukłą się w kształ swastyki. Kontynuowana obecnie przebudowa koszarów będzie kosztował podatnika ponad 600 tysięcy dolarów.

Segol twierdzi, że projektowanie i budowanie tego typu obiektów jest „dokonywanym za pieniądze rządowe spiskiem celem uczczenia Nazistów”. Włściciel budynku odrzuca te zarzuty twierdząc, że plany budowy kompleksu budynków był zupelnie inne i jedynie brak funduszy przeszkodził w dokończeniu budowy stwarzając obecny kształ.

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content