Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael: Aresztowanie Żyda malującego na synagodze napisy: „Śmierć ortodoksom”

„Żydowski mieszkaniec miasta Peki’in HeHadasha położonego w północnym Izraelu, został aresztowany w niedzielę [16 sierpnia br.] pod zarzutem malowania na ścianie synagogi napisu: 'Śmierć Charedim’ [ortodoksyjnym Żydom]” – informuje w krótkim, jednozdaniowym komunikacie izraelska agencja YNet.

Nie jest to pierwszy przypadek złapania na gorącym uczynku osób malujących różnego rodzaju antysemickie napisy, osób które okazały się być Żydami. Ostatni przypadek potwierdza jedynie wypowiadaną wielokrotnie przez samych Żydów myśl, że nie są oni w stanie żyć bez antysemityzmu – prawdziwego, sztucznego czy też prowokowanego – gdyż stanowi on znakomity materiał scalający Diasporę. Gdy brakuje incydentów antysemickich, sami wychodzą oni doprawiając odpowiednie napisy. Media mają się wtedy czym zajmować i opowiadać o „zagrożeniu antysemityzmem”, sypią się granty dla obrońców „uciskanych mniejszości” i różnych pozarządowych organizacji „nadzorujących i monitorujących treści ksenofobiczne, antysemickie…”, etc.
Interes kwitnie.

Jako wstydliwy temat, izraelskie media informują o zaistnieniu incydentu, ograniczając się jednak tylko do jednozdaniowego komunikatu.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Ynet News | http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3762642,00.html

Skip to content