Nowy Jork: Żydowski „finansista” przyznał się do winy w kolejnym skandalu łapówkarskim

Szef kalifornijskiej firmy Markstone Capital Partners, żydowski „finansista” Elliott Broidy, przyznał się 3 grudnia br. przed sądem na Manhattanie do popełnienia zarzucanych mu czynów polegających na przekupywaniu pracowników administracji stanowej.

Celem uzyskania kontraktu opiewającego na 250 milionów dolarów, w którym firma pana Broidy miała „nadzorować” i „zarządzać” funduszami emerytalnymi pracowników stanowych stanu Nowy Jork o wartości ponad 100 miliardów dolarów, udowodniono mu przekazywanie łapówek czterem wysokiej rangi pracownikom stanowym.

Afera Broidy’ego jest najnowszą odsłoną serii dochodzeń przeciwko innemu Żydowi, byłemu skarbnikowi stanu Nowy Jork, Alanowi Havesi, wnukowi rabina z Węgier. „Mamy do czynienia ze starą metodą przekupstwa pracowników stanowych.” – powiedział b. gubernator stanu Mario Cuomo. „I to nie jednego, lecz wielu pracowników stanowych z biura skarbnika stanowego.”

W jednym z udowodnionych przypadków,  Broidy sfinansował zachcianki kochanki jednego z pracowników, przelewając na jej konto 90 tysięcy dolarów, w innym przelał kolejne 44 tysiące dla dalszej rodziny kochanki.

W jeszcze innym przypadku, Broidy sfinansował „wysokiej rangi funkcjonariuszowi stanowemu” z biura skarbnika stanowego, wycieczki dla niego i całej rodziny do Izraela i Włoch, na pokładzie luksusowego okrętu, z prywatnymi lotami śmigłowcem.

Brody przekazał również 300 tysięcy dolarów na sfinansowanie produkcji jednego z niszowych tzw. niezależnych filmów. Większość dochodów z filmów pochodzą z jego dystrubucji, a tą zajęła się firma Quadrangle Group, założona przez żydowskiego „fiansistę”, Stevena Rattnera, byłego szefa zespołu doradczego prezydenta Obamy. Rattner i jego firma objęci są również dochodzeniem w sprawie „nadzoru” stanowych funduszy emerytalnych.

W ramach umowy z prokuratorem i sądem, Broidy zgodził się na wypłacenie 18 milionów dolarów. Sąd wypuścił go na wolność, umożliwiając również odbywanie podróży. Grozi mu kara do 4 lat pozbawienia wolności, jednak kooperacja z sądem najprawdopodobniej znacznie złagodzi ten wyrok.

ZOB. RÓWNIEŻ:


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: AP | http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5i3-J4ipC2DRro3NQ9pCjC1_KL7mQD9CC1DFG1

Skip to content