Aktualizacja strony została wstrzymana

Policja w Londynie: Największy w historii napad na sklep jubilerski dziełem oficerów Mossadu

Za niedawnym napadem na sklep jubilerski w Londynie, skąd zrabowano precjoza wartości co najmniej 65 milionów dolarów, stoi firma izraelska odpowiedzialna za ochronę sklepów jubilerskich – stwierdza policja.

Trzech najwyższych funkcjonariuszy zarządu firmy Universe Security Groups USG i równocześnie najwięksi jej udziałowcy, to: Nahum Admoni, były szef wywiadu izraelskiego Mossad, generał [Aluf] Uri Sagie, były szef wywiadu armii izraelskiej oraz Isaac Molho, doradca do spraw specjalnych premiera Benjamina Netanyahu. Służby śledcze uważają, że osoby te stoją za dokonanym kilkanaście dni temu rabunkiem.

Po wykryciu, jak się określa, największego w historii Wielkiej Brytanii napadu i kradzieży wyrobów jubilerskich, policja zatrzymała dotychczas 50-letniego mężczyznę, którego określiła jednak mianem „podrzędnego gracza” napadu. Depesze informacyjne i policja nie ujawniają gdzie przebywają obecnie współwłaściciele firmy USG – obywatele Izraela i podejrzani o zaplanowanie napadu.

Napadu dokonano 6 sierpnia br. na sklep jubilerski Graf Diamond w centrum Londynu w iście filmowym stylu: dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu jubilerskiego, wyciągnęło pistolety i terroryzując personel sklepu, zagarnęło 43 wyroby jubilerskie, po czym oddawszy kilka strzałów z pistoletów, wybiegli do czekającego przed sklepem samochodu BMW i odjechali.

Sklep jubilerski Graff mieszczący się na New Bond Street był obiektem napadu w 2003 roku, przeprowadzonym przez słynny gang Różowej Pantery. Po tej słynnej kradzieży, do ochrony obiektu zaagażowano właśnie izraelską firmę.


UZUPEŁNIENIE: Jak stwierdzają niezależni dziennikarze badający podejrzaną transakcję sprzedaży stoczni polskich, jednym z członków zarządu spółki United International Trust, wybranej przez rząd Donalda Tuska jako „strategiczny partner”, jest nijaki Nahum Admoni, b. szef izraelskiego Mossadu. Okazuje się być tą samą osobą co podejrzany o organizowanie przeprowadzonego kilkanaście dni temu napadu na sklep jubilerski w Londynie.

Gratulujemy panu Tuskowi i jego ekipie wspaniałego wyboru „inwestora”. Sprawdza się tym samym jego wcześniejsza wypowiedź (Premier Tusk: „Handlarz bronią, bursztynem, złotem… jest mi całkowicie obojętne, kto kupił polskie stocznie”), która, w świetle informacji o napadzie w Londynie, może budzić podejrzenie, że pan Tusk rzeczywiście miał wiedzę co do prawdziwej profesji „inwestorów”.

ZOB. RÓWNIEŻ:


.