Aktualizacja strony została wstrzymana

Izraelska firma Comverse dalej handluje na giełdzie NASDAQ

Izraelskiej firmie Comverse Technology, Inc. (CMVT) grozi zdjęcie z listy firm handlujących na otwartym rynku giełdowym NASDAQ. Zarząd NASDAQ zachowywał wyjątkową cierpliwość w stosunku do tej firmy, która mimo wielokrotnych monitów nie dostarczyła żadnych sprawozdań finansowych z 2005 roku i pierwszych dwóch kwartałów roku 2006. Raporty powinny być dostarczone do 25 września br., a gdy i tego terminu firma nie była w stanie dotrzymać, ustalono definitywny termin 13 października br. Według najnowszych wskaźników giełdowych obserwowanych po otwarciu giełdy w poniedziałek 16 października, akcje CMVT są dalej przedmiotem transakcji. Wszystko wskazuje na to, że zarząd NASDAQ po raz kolejny przesunął „ostateczny” termin, choć żadne specjalistyczne agencje finansowe nie podają na razie jakiejkolwiek informacji na ten temat.

Firma Comverse wraz ze swoją siostrzaną izraelską firmą Amdocs (Ticker giełdowy: DOX), zajmuje się tzw. wysokimi technologiami komputerowymi i działa w 125 krajach świata. W 1997 roku jej pracownicy przyłapani zostali na podsłuchiwaniu, mającej uchodzić za super-bezpieczną, telefonicznej sieci Białego Domu. Niezależni dziennikarze, powołując się na z trudem zdobywane fragmenty rządowych raportów i na wypowiedzi niektórych rządowych przedstawicieli, ustalili powiązania pracowników firm izraelskich Comverse, Amdocs czy Odigo, z wydarzeniami 11 września 2001 roku. Pracownicy firmy Odigo, której amerykańska siedziba mieściła się kilka przecznic od budynków World Trade Center, wymieniali pomiędzy sobą informację poprzez tzw. sieć natychmiastowej komunikacji (Instant Messages), informującą na dwie godziny przed rozbiciem się pierwszego samolotu, o mających nastąpić zamachach. Biuro Odigo, Inc. znajduje się na przedmieściach Tel Avivu, w Herzliyya, gdzie mieści się słynny i wpływowy ośrodek studiów nad terroryzmem, o nazwie Institute for Counterterrorism – ICT.

W sierpniu br. założyciel firmy Comverse, Kobi Alexander wraz z innymi dyrektorami firmy, zostali aresztowani w Namibi (pierwsze informacje donosily o Sri Lance) przez międzynarodowe służby wywiadowcze. Kobi Alexander podejrzany jest oficjalnie o liczne malwersacje finansowe, chociaż może również chodzić o głębsze skutki powiązań firm typu Comverse ze służbami wywiadowczymi Izraela i ich zaangażowaniem szpiegowskim na terenie USA.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content